Olkusz

25 kwietnia odbyła się pierwsza Olkuska Gra Terenowa “Paragrafy Podziemnego Olkusza” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury i Fundację Geotyda pod patronatem honorowym Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Gra przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych klas VI-VIII i szkół ponadpodstawowych.

Konkurencje były trudne, wymagały sporej wiedzy, w tym znajomości historii Olkusza, dobrej orientacji w terenie i szybkiego podejmowania decyzji. Uczestniczy przemierzali wyznaczoną przez organizatorów trasę, odnajdując ją przy pomocy paragrafów. Musieli podczas tej wędrówki prawidłowo wykonać zawarte w paragrafach zadania dotyczące znajdujących się na trasie obiektów. Sprawnie rozwiązywali zagadki i łamigłówki.

Walczyły ze sobą drużyny szkół, a było o co! Zespołowo wygrało I Liceum ogólnokształcące; licealne zespoły zajęły I i II miejsce. W ich ręce dostał się piękny puchar przechodni ufundowany i wykonany przez znanego mistrza metaloplastyki Jacka Włodarczyka. Czy go utrzymają? Przekonamy się za rok.

Trzecie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 5.

Bardzo atrakcyjne nagrody otrzymał najlepszy zespół – były to 4 złote indeksy Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Dzięki tym indeksom młodzi studenci będą się uczyć przez pierwszy rok za darmo.

Gratulacje dla wszystkich młodych ludzi, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w grze.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze