Uczniowie jednej z klas IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu zostali skierowani na tygodniową kwarantannę. Taką decyzję podjął olkuski sanepid po tym, jak jedna z osób miała kontakt z kimś zakażonym koronawirusem. Zajęcia w szkole nie zostały zawieszone.

– W związku z wystąpieniem przypadku zakażenia SARS-CoV -2 decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu wszyscy uczniowie klasy 2Bg zostają objęci kwarantanną domową od 15.09.2020r. do 21.09.2020r. Uczniowie oraz osoby wspólnie zamieszkujące są zobowiązane do pozostania w domu. Inspekcja sanitarna drogą telefoniczną poinformuje o zasadach nałożonej kwarantanny – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej szkoły.

Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego rozpoczął procedurę uzyskania zgody na zmianę formy nauczania dla uczniów objętych kwarantanną na nauczanie zdalne. W związku z zaistniałą sytuacją odwołane zostały planowane na ten tydzień zebrania rodziców uczniów klas pierwszych z wychowawcami. Najprawdopodobniej zostaną one przełożone na przyszły tydzień.

fot. pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze