W Miejskim Przedszkolu w Bukownie wykryto ognisko koronawirusa. Placówka oraz znajdujący się tam Klub Dziecięcy zostały zamknięte. Sytuacja ta spowodowała zmianę organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Bukownie.

Pierwsze informacje na temat ogniska koronawirusa pojawiły się w weekend. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że w Miejskim Przedszkolu w Bukownie przy ul. Niepodległości 11 oraz jego filii przy ul. Sławkowskiej 133 zajęcia zostały zawieszone. Od 14 do 25 września będą one realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W tym samym czasie ograniczono tez funkcjonowanie Klubu Dziecięcego „Akademia Kreatywnego Malucha” w Bukownie przy ul. Niepodległości 11.

-Uprasza się pracowników przedszkola oraz rodziców dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola oraz Klubu Dziecięcego w Bukownie o współpracę i pomoc przy realizacji przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu postępowań epidemiologicznych w formie wywiadów telefonicznych. Za wszelkie niedogodności z tym związane serdecznie przepraszamy – to fragment komunikatu, jaki w niedzielę 13 września opublikowano na stronie Urzędu Miejskiego w Bukownie.

Urząd informuje, że z inicjatywy Burmistrza Miasta oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu w niedzielę (13 września) w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu uruchomiono dwie specjalne infolinie telefoniczne (692 004 267, 692 437 242), przeznaczone wyłącznie do kontaktów z Sanepidem dla Pracowników i Rodziców dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola oraz Klubu Dziecięcego w Bukownie.

Przez cały czas postępowania epidemiologiczne prowadzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu. Dyrekcja przedszkola prosi rodziców i inne osoby zamieszkujących z dziećmi, które od 7 do 11 września uczestniczyły w zajęciach, o pozostanie w domach.

-Prosimy Państwa o wyrozumiałość, współpracę i pomoc w wygaszaniu ogniska koronawirusa w naszym przedszkolu – apeluje dyrekcja placówki.

Osoby, które zauważą u siebie niepokojące objawy, powinny kontaktować się z lekarzami pierwszego kontaktu.

Zmiany w pracy urzędu

W związku z sytuacją burmistrz Mirosław Gajdziszewski wydał w niedzielę zarządzenie zmieniające organizację pracy Urzędu Miejskiego oraz Urzędu Stanu Cywilnego w Bukownie. Od 13 września do odwołania wyłączona została tam bezpośrednia obsługa mieszkańców.

Z poszczególnymi referatami można kontaktować się telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej lub skrzynki E-PUAP.

-W przypadku wniosków papierowych rekomenduje się wstrzymanie się z ich składaniem do czasu zakończenia zagrożenia epidemicznego, skorzystanie z usług operatora pocztowego (np. Poczty Polskiej) lub (wyjątkowo) pozostawienie pisma w skrzynce na korespondencję, umieszczoną przy drzwiach wejściowych do Urzędu. W przypadku pozostawienia pisma w skrzynce na korespondencję za datę złożenia pisma nie uznaje się daty fizycznego złożenia pisma w skrzynce, ale datę w jakiej pracownicy Urzędu mogli zapoznać się z treścią pisma, tj. co najmniej 48 godzin po złożeniu pisma. W okresie, w którym budynek Urzędu pozostanie zamknięty dla mieszkańców będzie można zapoznać się z aktami postępowań administracyjnych po wcześniejszym uzgodnieniu sposobu i terminu z pracownikiem prowadzącym postępowanie – czytamy w zarządzeniu burmistrza.

Bezpośrednia obsługa interesantów została także wyłączona w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bukownie. Wyjątek stanowią: sporządzenie aktu urodzenia, przyjęcie oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński (w tym przypadku ogranicza się liczbę osób towarzyszących złożeniu oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński do sześciu osób, w tym świadkowie aktu złożenia oświadczeń), sporządzenie aktu zgonu.

Pomoc dla mieszkańców

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bukownie uruchomiono dyżur telefoniczny pod numerami telefonów: 32 642-12-30, 32 642-11-41. Dyżury te odbywają się codziennie w godzinach 7.30-19.00 i są przeznaczone dla osób potrzebujących pomocy; głównie starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Mieszkańcom pomagają też lokalni przedsiębiorcy – właściciele sklepów i restauracji, świadczących usługi dowozu zakupów i posiłków do domu. Na stronie Urzędu Miejskiego znajduje się lista takich firm. Przedsiębiorcy świadczący tego typu usługi mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bukownie mailem: mops_bukowno@poczta.onet.pl lub pod numerem telefonu: 32 642-12-30.

fot. pixabay.com 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments