Kraków

W minioną sobotę na obiektach AWF w Krakowie rozegrano kolejną edycję GP Krakowa w biegach przełajowych. KS Olkusz reprezentowała dwudziestoosobowa ekipa. Ponieważ biegi przełajowe rządzą się swoimi prawami, decyduje miejsce, a nie czas. Kto dobrze wystartuje, ten ma szansę na zajęcie dobrego miejsca.

Ze wglądu na pandemię nasi zawodnicy jeszcze nie są wystarczająco obiegani w takich imprezach, niemniej uzyskali kilka dobrych miejsc. W biegu jedenastolatków na jeden kilometr wygrał Bartłomiej Siejka, Kuba Dolezy był czwarty, a Konrad Kordaszewski dziesiąty. Dużego pecha miał jeden z najlepszych biegaczy w tej grupie Michał Bróg, któremu tuż po starcie nadepnięto na pietę i z raną nogi nie mógł kontynuować biegu. Drugie miejsce wśród seniorów na 3 km zajął asystent trenera Ryszarda Jałowca Kamil Kalembka, Jacek Kamionka był czwarty. Na czwartym miejscu na 500 m dziesięciolatek zameldowała się Kalina Andrzejczyk. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze piąte miejsce Zuzi Małysy na 500 m w grupie sześciolatków.

Nasi zawodnicy pokazali się bardzo dobrze na tej imprezie – nie zabrakło ducha walki. Z każdym kolejnym startem nabierają większej rutyny. Startowało 480 biegaczy z dwudziestu klubów.

KS Olkusz
fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze