Olkusz

Wakacje w mieście? To tylko z Biblioteką! Przekonali się o tym mali Olkuszanie, którzy skorzystali z bogatej oferty warsztatów i zajęć przygotowanych dla nich na czas letniego wypoczynku przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu w ramach projektów: LATO W BIBLIOTECE oraz LETNIA BIBLIOTEKA – WAKACYJNY KUFEREK INSPIRACJI.  Patronat honorowy nad projektami objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Olkuski, a patronat medialny – „Gazeta Olkuska” i „Przegląd Olkuski”.

W poniedziałki w ramach WAKACYJNEGO KUFERKA INSPIRACJI uczestnicy zajęć (w wieku od 8 do 12 lat) wzięli udział w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez Firmę Famiga. Plastyczne warsztaty z recyklingu, robienia biżuterii, masy plastyczne i slime, warsztaty sensoryczne, cyrkowe, zabawy światłem, szaleni naukowcy, bubble show – to tylko niektóre z nich. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodatkowo uczestnicy poniedziałkowych zajęć, dzięki sponsorowi –  Firmie Fiber – INTERKONEKT – Paweł Barczyk, Tomasz Furman Sp. J. w Wolbromiu uczestniczyli też w warsztatach z robotyki i programowania z robotami Photon oraz w warsztatach z kreatywnymi zestawami Lego Mindstorms, na których młodzi konstruktorzy budowali roboty oraz wprawiali je w ruch.

We wtorki w WAKACYJNYCH ZABAWACH Z KSIĄŻKĄ brali z kolei udział najmłodsi Olkuszanie (w wieku od 5 do 7 lat).

W środy natomiast w ramach WĘDRÓWEK Z LEGENDĄ PO POLSCE  dzieci i młodzież (w wieku od 8 do 12 lat) „zwiedzili” m.in.  Gdańsk, Zakopane, Lublin, Kielce i Białystok. Wszystkie zajęcia inspirowane były literaturą dziecięcą i połączone z eko-warsztatami w duchu “zero waste”, zajęciami ruchowymi i multimedialnymi. A na zakończenie uczestnicy zajęć wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej wokół i w Bibliotece.

Uczestnicy środowych zajęć wzięli również udział w warsztatach BEZPIECZNE KRĘGI organizowanych na wniosek  Państwowej Komisji Do Spraw Wyjaśniania Przypadków Czynności Skierowanych Przeciwko Wolności Seksualnej i Obyczajności Wobec Małoletniego poniżej lat 15 w ramach profilaktyki „Bezpieczne wakacje”. Zajęcia organizowane były we współpracy z Samorządowym Zespołem Edukacji w Olkuszu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektów:  LATO W BIBLIOTECE oraz LETNIA BIBLIOTEKA – WAKACYJNY KUFEREK INSPIRACJI otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę.

Projekt LETNIA BIBLIOTEKA –  WAKACYJNY KUFEREK INSPIRACJI zorganizowany został w ramach projektu „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”. Sponsorami projektu LATO W BIBLIOTECE są Firmy: PLAST-MET Automotive Systems Sp. z oo w Olkuszu, FIBER – INTERKONEKT – Paweł Barczyk, Tomasz Furman Sp. J. w Wolbromiu oraz Fundacja „Złoty Róg” w Olkuszu.

Dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wszystkim Sponsorom za sfinansowanie wakacyjnych zajęć i warsztatów dla małych Olkuszan, Panu Grzegorzowi Przetakiewiczowi z „Wieści Olkuskich – obiektywnie i w obiektywie” za stałe fotorelacje z zajęć, a Dzieciom za bardzo liczny udział w projektach.

Rodziców i Dzieci zapraszamy do olkuskiej Biblioteki na równie pasjonujące zajęcia w roku szkolnym!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze