W dniu 12 października na obiektach AZS – AWF w Krakowie odbyły się Biegi Przełajowe Grand Prix, w których wzięło udział 10 młodych lekkoatletów z IKS – u Olkusz. Podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego odnieśli spore sukcesy.
Wśród dziewcząt starszych Karolina Kwapisz na 1000 m zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal. Na tym samym dystansie Martyna Knapik zajęła II miejsce i srebrny medal. W kategorii młodszych dziewcząt na 1000 m Ola Kłapcińska uplasowała się na II miejscu (srebrny medal). Wiktoria Wojtacha w kategorii młodziczek była trzecia (brązowy medal).

W kategorii chłopców starszych na 1000 m Kamil Wichary był pierwszy i zdobył zloty medal. Wśród młodzików na 1000 m pierwszy był Paweł Węglarz, a drugi Michał Wojtacha (złoto i srebro). W gronie juniorów młodszych na 4000 m Adrian Wojtacha uplasował się na III lokacie (brąz). Wśród seniorów na 4000 m Bartosz Karoń zajął III miejsce i brązowy medal, a Jakub Sowiński VII miejsce.

W dniu 5 października w Zakopanem odbył się Ogólnopolski Bieg na 10 km Krupówki – Kuźnice – Krupówki, w którym udział wzięło 65 zawodników. Wśród nich był Mariusz Barczyk z IKS – u Olkusz  który zajął VII miejsce z rezultatem 42.08.