1a

W czwartkowe popołudnie na olkuski rynek przyjechali kandydaci Lewicy w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Podczas spotkania kandydaci z naszego powiatu opowiedzieli m. in. o pakcie dla Olkusza.

Do Olkusza zawitali: Maciej Gdula, Joanna Lipińska – Piekarska, Daria Gossek – Popiołek, Magdalena Kubańska, Marek Trzybiński, Magda Dropek, Janusz Bargieł. Goście opowiadali o głównych założeniach wyborczego programu Lewicy.

2

Magdalena Kubańska, ubiegająca się o mandat poselski, przedstawiła założenia paktu dla Olkusza. – Nie tak dawno w ramach nowego funduszu autobusowego, tak hucznie obiecywanego przez PiS, miały ruszyć trzy linie do Krakowa. Jakież było zdziwienie ludzi, gdy 2 września na nie czekali. Nie uda się we wrześniu uruchomić obiecywanych połączeń. Wykluczenie komunikacyjne dotyczy głównie osób starszych i niepełnosprawnych. Musimy to zmienić. Kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie. Zmodernizujemy istniejące i zbudujemy nowe linie kolejowe, aby zapewnić opłacalną czasowo i cenowo podróż pomiędzy średnimi i dużymi miastami. W ciągu 6 lat stworzymy pełną siatkę połączeń lokalnych we wszystkich gminach w Polsce – mówiła Magdalena Kubańska. Kolejny punkt paktu – Zero ofiar śmiertelnych na drogach – dotyczy przebudowy miejsc, w których giną ludzie, zamiast stawiania tam kolejnych „czarnych punktów”, a także zaostrzenia kar dla pijanych kierowców.

3

Janusz Bargieł, startujący do Senatu RP główny nacisk kładzie na ochronę środowiska. – To staje się coraz bardziej istotne. Chcemy stworzyć Agencję Ochrony Przyrody, wydzielić strefy lasów, które byłyby pod specjalną ochroną, bez ingerencji człowieka. Czas najwyższy zaprzestać takiej polityki, jaka jest obecnie prowadzona w oświacie, ochronie środowiska, a jak się do tego dołoży reformę wymiaru sprawiedliwości, to dopiero widać obraz całego naszego życia publicznego – mówił Janusz Bargieł.

12

Po konferencji odbyło się spotkanie w ramach tzw. paktu senackiego z Januszem Bargiełem, kandydującymi do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej Aleksandrem Miszalskim i Piotrem Grabarczykiem oraz wiceszefem olkuskiej .Nowoczesnej Andrzejem Osuchem.

15

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o