logo LGD 1

4 lutego br. Walne Zebranie Członków LGD „Nad Białą Przemszą”, obecnie największej w naszym regionie lokalnej grupy działania z siedzibą w Kluczach i biurem w Wolbromiu, zdecydowało o wyborze nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej na kadencję 2016-2020.

 

Statutowa działalność Stowarzyszenia obejmuje działania mające na celu wpływanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, poprawę ich konkurencyjności jako miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności ekonomicznej przez mieszkańców tych terenów oraz potencjalnych przedsiębiorców, sprawniejsze wykorzystanie miejscowego potencjału rozwojowego, a także aktywizację oraz współpracę lokalnych środowisk. Początkowo LGD Nad Białą Przemszą obejmowało swoim działaniem cztery gminy z powiatu olkuskiego: Bolesław, Klucze, Trzyciąż i Wolbrom. Obecnie poszerzyła ten obszar o gminy Olkusz, Bukowno i Krzeszowice, przez co stała się największą tego typu organizacją w regionie.

LGD Nad Białą Przemszą bardzo aktywnie włącza się w propagowanie lokalnej kultury i tradycji, upowszechniając nie tylko miejscowe zwyczaje, ale także tradycyjne potrawy, rzemiosło i sztukę ludową. W ramach tych działań w Olkuszu i ostatnio w Wolbromiu otwarte zostały lokale gastronomiczne proponujące w swoim menu miejscowe przysmaki. Regularnie od kilku lat organizuje także Festiwale Smaku, podczas których nie tylko umożliwia prezentację bogactw kultury i tradycji lokalnych, ale także szeroko je promuje. LGD wspiera też lokalnych przedsiębiorców i rolników. Organizuje szkolenia i pośredniczy w udzielaniu dotacji na różne przedsięwzięcia w ramach realizowanych programów.

W skład nowo wybranego zarządu weszli:
Prezes Zarządu – Paweł Piasny
Wiceprezes Zarządu – Barbara Nowakowska – Mossór
Sekretarz Zarządu – Norbert Bień
Skarbnik Zarządu – Adam Zielnik
Członek Zarządu – Roman Żelazny
Członek Zarządu – Mirosław Gajdziszewski
Członek Zarządu – Krzysztof Dudziński
Członek Zarządu – Jolanta Motyczyńska
Członek Zarządu – Wacław Gregorczyk
.
Do Komisji Rewizyjnej weszli:
Przewodniczący – Ryszard Januszek
Wiceprzewodniczący – Sebastian Tomsia
Członek – Lucyna Kaczmarczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wojciech 8911
wojciech 8911
6 lat temu

Gdzie ogniwa fotowoltaiczne ??? gdzie pompy ciepła – kasa zniknęła za ekspertyzę … temat ucichł ROBIĄ LUDZI W BALONA
ZŁODZ….IE….JEEEEEE

LGD
LGD
6 lat temu

LGD (Lokalna Grupa Działania) „Nad Białą Przemszą”, więcej informacji http://www.nadbialaprzemsza.org.pl.
ZAPRASZAMY

Łyk z Z....a
Łyk z Z....a
6 lat temu

[quote name=”kiwi”][quote name=”XXZ”]Proszę o wyjaśnienie skrótu LGD”Nad Białą Przemszą”[/quote]
Lamerska Grupa Dorobkiewiczów?[/quote]
[quote name=”Nad Czystą białą…”]Lubię Golić Dużo ?[/quote]
OJ TYCH CO ZNAM TO GOLĄ NA KRZYWY RYJ ””DUŻO”’ + KASĘ TEŻ GOLĄ ILE SIĘ TYLKO DA. 8) :-* 😳 😥 😮 😕 [quote name=”toż to szok”]PANIE MINISTRZE ZIOBRO BARDZO PROSZĘ O ZAINTERESOWANIE SIĘ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM TYM CYRKIEM CO SIĘ ZWIE ”LGD” Nad Białą Przemszą[/quote]
[quote name=”zainteresowany”]Mam takie pytanie: czy starosta olkuski może być przewodniczącym, podobnie czy burmistrz Wolbromia może być skarbnikiem stowarzyszenia, które ma biuro w budynku należącym do Starostwa i zarządzanym obecnie przez Gminę Wolbrom? Czy nie ma w tym co najmniej konfliktu etycznego?[/quote]

XXZ
XXZ
6 lat temu

No co jest ? Nikt nie wie co oznacza skrót przed nazwą „Nad Białą Przemszą” LGD ???? Ten nowo wybrany Zarząd też nie wie ,czy nie czyta o sobie w internecie. Proszę ! niech mi to ktoś wyjaśni.

Nad Czystą białą...
Nad Czystą białą...
6 lat temu

Lubię Golić Dużo ?

kiwi
kiwi
6 lat temu

[quote name=”XXZ”]Proszę o wyjaśnienie skrótu LGD”Nad Białą Przemszą”[/quote]
Lamerska Grupa Dorobkiewiczów?

Wojtek9
Wojtek9
6 lat temu

Próbowałem kiedyś zdobyć przez nich dotację. Niestety nie miałem szans. Zero znajomości

KO....k
KO....k
6 lat temu

[quote name=”qwik”][quote name=”Samorządowiec”]Etyka…co to jest etyka ?…………..?[/quote]
To taki śmieszny gadżecik, którym się można publicznie chwalić przed naiwniakami, dopóki nie nie trafi się lepszy interes.[/quote]
Toż to jawna pralnia kasy z całych niektórych pow.woj małopolskiego pod kierownictwem wiadomo kogo???????TO TAK W STYLU WŁOSKIEJ MAFII.

qwik
qwik
6 lat temu

[quote name=”Samorządowiec”]Etyka…co to jest etyka ?…………..?[/quote]
To taki śmieszny gadżecik, którym się można publicznie chwalić przed naiwniakami, dopóki nie nie trafi się lepszy interes.

Wacek
Wacek
6 lat temu

[quote name=”Samorządowiec”]Etyka…co to jest etyka ?…………..?[/quote]
Szanowny Panie Ministrze ZIOBRO.Ekipa Wymiaru Sprawiedliwości(najlepiej z woj.śląskiebo nie z malopolskiego,bo ręk rękę myje) potrzebna w pow. olkuskim w trybie natychmiastowym.

XXZ
XXZ
6 lat temu

Proszę o wyjaśnienie skrótu LGD”Nad Białą Przemszą”

toż to szok
toż to szok
6 lat temu

PANIE MINISTRZE ZIOBRO BARDZO PROSZĘ O ZAINTERESOWANIE SIĘ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM TYM CYRKIEM CO SIĘ ZWIE ”LGD” Nad Białą Przemszą

Samorządowiec
Samorządowiec
6 lat temu

Etyka…co to jest etyka ?…………..?

zainteresowany
zainteresowany
6 lat temu

Mam takie pytanie: czy starosta olkuski może być przewodniczącym, podobnie czy burmistrz Wolbromia może być skarbnikiem stowarzyszenia, które ma biuro w budynku należącym do Starostwa i zarządzanym obecnie przez Gminę Wolbrom? Czy nie ma w tym co najmniej konfliktu etycznego?

lllppp
lllppp
6 lat temu

Ale siara.