woda zdatna do picia

Problem skażonej wody, dotyczący blisko 80 tys. mieszkańców czterech gmin: Olkusza, Klucz, Bukowna i Bolesławia został rozwiązany. Zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu, woda nadaje się już zarówno do picia, jak i mycia.

Taką informację oficjalnie przekazali starosta olkuski Paweł Piasny i dyrektor Sanepidu Agata Knapik. – W niecałe 24 godziny od oficjalnego stwierdzenia problemów z wodą uporaliśmy się z tym problemem. Nie zamykamy tematu. Kolejnym krokiem będzie ustalenie przyczyn zanieczyszczenia – mówił Paweł Piasny. Ustalono, że cysterny i beczkowozy na terenie czterech gmin będą dostępne do godz. 16.00.

Dyrektor Agata Knapik zdementowała pogłoski, jakoby woda była zanieczyszczona od kilku dni. – Jestem w posiadaniu wszystkich wyników badań laboratoryjnych. PWiK wykonuje je z bardzo dużą częstotliwością, co 24 godziny są wykonywane badania mikrobiologiczne. Gdyby nie to, nie udałoby nam się tam szybko zdiagnozować problemu i z nim uporać. Obecność bakterii E. coli świadczy o tym, że to było świeże zanieczyszczenie fekalne. Dzięki chlorowaniu zbiorników i całej sieci szybko uporaliśmy się z tym problemem. Wyniki są informacją jawną, dostępną u inspektora sanitarnego – wyjaśniała dyrektor Sanepidu Agata Knapik.

Mieszkańcy mogą spodziewać się przez pewien czas nieprzyjemnego zapachu wody. Wynika to z faktu podwójnego zabezpieczenia: poza wykorzystywaniem lamp UV woda będzie nadal chlorowana do odwołania.

Zarząd Wodociągów ze swej strony zobowiązał się do szczególnego monitorowania poboru wody. Od momentu wykorzystywania przez SUW wody kopalnianej, czyli od 1968 roku, nie zdarzyło się zanieczyszczenie na taką skalę. Dziś już wiadomo, że system monitorowania musi zostać zmieniony. – Jesteśmy w kontakcie z przedsiębiorstwem górniczym. Jutro lub w najbliższych dniach będzie wizja lokalna w kopalni, tam, gdzie woda jest pobierana i pompowana. My część tej wody pobieramy na Stacji Uzdatniania Wody przez nasz system pomp. Będziemy musieli przez szereg miesięcy to szczególnie nadzorować, ponieważ ten system jest właściwie „wymierający”. Nowy system zaopatrzenia w wodę z ujęć głębinowych powinien funkcjonować w drugiej połowie roku – zapewniał prezes PWiK – u Alfred Szylko.

Problem zanieczyszczenia wody został rozwiązany, jednak na  tym temat się nie kończy. Do sytuacji z ostatnich dwóch dni powrócimy niebawem na naszych łamach. 

57
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
57 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
Kotkasąsiad posłaRenata123Bareja Stachuolkuski łoś Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kotka
Kotka

Starosta Piasny zmęczył się pracą w Olkuszu i chciał uciec do Warszawy . W Olkuszu się już dość napracował . Otworzył bowiem bramkę wielkiej inwestycji , na boisko szkolne ekonomika i powstał wielki parking na dziesięć aut . Na szczęście Pan Bóg na którego się wciąż powołuje nie spełnił jego zachcianek i nie usadził go na piediestale w Warszawie .

Renata123
Renata123

Młody. PIONA!!!! bakterie colii, e colii oraz enterokoki są to bakterie rozmnażające się na wiele dni, nawet tygodni przed pojawieniem się. jeżeli wszyscy twierdzą że tak skrupulatnie badali wodę to jakim cudem nie wybadali tych tak potężnych bakterii???? I kolejne pytanie które mnie bardzo nurtuje.Jakim cudem tak szybko udało się sanepidowi w tak szybkim trybie określić rodzaj zagrożenia oraz tak szybko i „skutecznie” usunąć tak oporne bakterie w tak krótkim czasie na tylu kilometrach wodociągowych????CUD NA PRAWDĘ PRAWDZIWY CUD 😆 prze naj…naj….(dodać kto co tam sobie chce)guru naszych wyższych musiał nam to z Torunia wymodlić(wymyślić,wykupić,wyśnić itp.itd.do dopowiedzenia sobie każdemu według… Czytaj więcej »

sąsiad posła
sąsiad posła

Do Pani”Renaty123” poczekamy zobaczymy co z tym PiP-em wraz z ich kółkiem adoracyjnym w całym naszym powiecie olkuskim zrobi nasz poseł 3 kadencji,a może wiele jak będzie chciał.

Renata123
Renata123

szofer BINGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wygrałeś właśnie darmową 5wody od p.PiP 😆

Renata123
Renata123

[quote name=”R.G.”]Mam poważne wątpliwości. Nie doczytałem się skąd były brane poprzednie próbki wody, a skąd pochodzą te obecne. Znamy wyniki wczorajszych badań, a nikt nie podał tych dzisiejszych. Przy takim przekroczeniu norm, dziwne wydaję się tak szybkie pozbycie, tak trudnych do pozbycia bakterii. Enterokoki to bakterie odporne nawet na chlor i temperaturę, ale tym razem udało się bo co – posłuchały prezesa? Pewnie jeszcze z wywieszoną białą flagą opuszczały olkuskie wodociągi. 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 :lol:[/quote]Racja, zgadzam się. studiuje na medycynie i coś na temat tych bakterii wiem. ROZPOZNANIE W 24H POZBYCIE… Czytaj więcej »

Renata123
Renata123

Obecne oficjalne ogłoszenie UMiG Powiatu (czyli spółki panów PiP )oraz całej reszty OLKUSKICH NOTABLI jest taka że to były TYLKO ĆWICZENIA 😀 NA OKOLICZNOŚĆ 😆 :-* gratuluje pomysłu. Do Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego? A może jeszcze wyżej? Wyobraźni panom i paniom jak widać nie brakuje 😆 SKANDAL!!!!!!!!!!!!!

Kalina
Kalina

Woda była pobierana z Podlesia,nie ważne jakie rejestracje samochody miały 😛

Bareja Stachu
Bareja Stachu

[quote name=”pic na wodę”]Wg opracowań naukowych po takim skażeniu nalezy przez min. 3 dni stosować chlorowanie. A tu już następnego dnia woda jest zdatna do picia? To pic na wodę. Chodzi o to żeby uspokoić mieszkańców powiatu i żeby starosta nie stracił stołka razem z burmistrzem Olkusza i prezesem wodociągów. Wyniki mocno naciągane. Poczytajcie w internecie na ten temat.[/quote]Czy jest ktoś na forum kto widział aby pobierano próbki wody w punktach odbioru, na ostatnim pietrze bloku, domu na końcu ulicy ??? Skąd wiadomo że jest zdatna do spożycia, może stąd, iż jeśli od początku stycznia nikt się prawdopodobnie nie przekręcił… Czytaj więcej »

olkuski łoś
olkuski łoś

na Pulsie Olkusza piszą że Pazurek, Kosmolów ma swoje ujęcia głębinowe nie związane z Olkuszem Dlaczego tego nie podali do wiadomości mieszkańcom, zamiast po wodę do Sosnowca pojechalibyśmy na Pazurek. A swoją drogą czy te wczorajsze beczkowozy tam nie tankowały a nam wciskają kit że z Bielska i Krakowa wożą.

cycuuu PWiK
cycuuu PWiK

[quote name=”EG0IST”]Ciekawe dlaczego na stołach maja wodę butelkowa? Mogli na tej konferencji napić się wody prosto z kranu…[/quote]
NA STOŁACH MAJĄ WODĘ ”KOSZERNĄ” SPROWADZAJĄ TĄ WODĘ EXTRA DLA SIEBIE I SWOICH RODZIN Z FRANCJI.

Młody
Młody

Ostatnia informacja na stronie laboratorium PWiK

„INFORMACJA DLA ODBIORCÓW 09.02.2016 GODZ.13.00
Na chwilę obecną, wyniki analiz wody pobranej w dniu wczorajszym na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, nie potwierdziły obecności bakterii. Informacja dotyczy jedynie do jakości wody wychodzącej ze Stacji Uzdatniania Wody. Nadal czekamy na potwierdzenia analiz wody z sieci wodociągowej,

zosia samosia
zosia samosia

bakterie znikają jak dodasz do prania, mycia srodka dezynfekującego typu ace,bielinek ,zwykły kibelkowy.

Młody
Młody

cytuję Wiadomości Olkuskie
„Jak podaje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu, 7 lutego br. o godz. 7.10 (jak to odbywa się codziennie) pobrano zgodnie z procedurą próbkę wody surowej oraz uzdatnionej w celu dokonania analizy bakteriologicznej. Wyniki analiz uzyskuje się po 24 godzinach. Jest to czas niezbędny do stwierdzenia ewentualnego zanieczyszczenia bakteriologicznego wody (czas niezbędny do wyhodowania potencjalnych bakterii). Wyniki próbki wody pobranej w niedzielę odczytano w poniedziałek tj. 8 lutego o godzinie 7.00. Wynik badania okazał się pozytywny – stwierdzono obecność bakterii w próbce wody.”

a 9 lutego zaraz po południu woda była już czysta jak łza …

EG0IST
EG0IST

Ciekawe dlaczego na stołach maja wodę butelkowa? Mogli na tej konferencji napić się wody prosto z kranu…

Dalia
Dalia

To ja cos powiem o praniu w pralkach. tam pewnie jeszcze woda z bakteriami więc uwaga – bo pranie w 15-30 stopni Celsjusza to pranie w którym nie gina bakterie tylko się wygrzewaja i pewnie mnożą . Zatem nasza bielizna miesza sie w tym wszytskim a nie pierze. Jesli bakterie giną po 20 minutach w 60 stopniach to wiedzcie, ze pralki a innym nastawieniem robią nam złą robotę i nie pierzmy w gównianych wodach naszych ubrań, które maja na sobie po cąłym dniu, jesli tylko po jednym. Jesli jest tak jak teraz czy inne problemy w domach.
http://natemat.pl/77915,jak-prac-zeby-nie-zachorowac-obalamy-niektore-mity-dotyczace-prania-ubran

pavv
pavv

[quote name=”sas”][/quote]
A od czego macie osiedlowego? Dostaje pieniądze dodatkowe to niech je ściąga. A policjanci dostają polecenia służbowe. Według Ciebie wygląda to tak samo jak np. kierowca z towarem ma jechać do Warszawy a pojechałby sobie do Gdańska.[/quote]

Osiedlowy najczęściej gdzieś pracuje na etacie. A milicjanci są od tego, żeby służyć społeczeństwu, a nie tylko suszyć. I jak już to nie otrzymują poleceń, a rozkazy. Niestety rozkazy przychodzą odgórnie i oto efekt.

Pio
Pio

„Panie Prezesie gratuluję działania i skuteczności” – no śmiech na sali. Co to ma być towarzystwo wzajemnej adoracji? Jeszcze hymnu brakowało.

Ewa
Ewa

Czy aby informacja P dyr. Knapik nie jest zbyt wczesna i podana pod wpływem nacisków dla zmniejszenia występującej paniki. Jeżeli chociaż w części było by to prawdą, to jak na przyszłość można wierzyć takim informacjom? Proszę o podanie sposobu błyskawicznego oczyszczenia rurociągów ze skażonej wody.

Asdek
Asdek

[quote name=”ania”]Najgorsze jest to że nasze społeczeństwo jest kompletnie nie przygotowane na jakiekolwiek kataklizmy….masakra!!!![/quote]
100% racji dodam że władza była tez zupełnie bezradna. Nie myślałem, że dożyje czasów kiedy na pułkach sklepowych zalega gorzała a ludziska biją się o wodę.

R.G.
R.G.

[quote name=”qqq”]Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu„Woda z sieci wodociągowej w miejscowościachGmina Olkusz: Olkusz, Rabsztyn, Podgrabie, Olewin, Osiek, Sieniczno, Witeradów, Zimnodół, Żurada, Zawada, Zederman, Gorenice, Niesułowice, Bogucin Mały,Gmina Klucze: Jaroszowiec, Klucze, Bogucin Duży, Rodaki, Ryczówek, Ryczówek – Godawica, Chechło, Golczowice, Hucisko, Kwaśniów Dolny, Kwaśniów Górny, Cieślin, Bydlin, Kolbark, Krzywopłoty, Zalesie GolczowskieMiasto Bukowno,Gmina Bolesław: Bolesław,Hutki, Krążek, Krzykawa, Krzykawka, Krze, Kolonia, Laski, Małobądz, Międzygórze, Podlipie, Ujków Nowyjest przydatna do spożycia” Komunikat ze strony PWiK (09.02.2016 z godz. 13)„Na chwilę obecną, wyniki analiz wody pobranej w dniu wczorajszym na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, nie potwierdziły obecności bakterii. Informacja dotyczy jedynie do… Czytaj więcej »

ania
ania

Najgorsze jest to że nasze społeczeństwo jest kompletnie nie przygotowane na jakiekolwiek kataklizmy….masakra!!!!

W21
W21

[quote name=”Pan Czesław”]Panie Pawle pij sobie Pan sam tą wodę, i daj Pan dzieciom. Co Pan myśli że ludzie są ciemni i bezmyślni ??? Może w Zimnodole to przejdzie, bo w Olkuszu nie ma szans :sad:[/quote]
Eeee P. Piasny jest niezły. Przejął inicjatywę nie mając wpływu na wodociągi. Policja, Straż , Sanepid są powiatowe tylko z nazwy, bo nadzór starosty to iluzja. Jak jeszcze napije się publicznie wody z kranu to oznacza, że chłop ma jaja. Tylko czy to przeżyje?

szofer
szofer

No to mamy kolejny cud nad Pustynią Błędowską. Mamy najdroższą, ale krystalicznie czystą wodę. Odnowiona w cudowny sposób. Rydzyk pomógł ? wszak na ofiarę dałem ! Nie upłynęło 24 godz. a cudotwórcy z wodociągów znależli przyczynę awarii i wyczyścili tyle kilometrów rurociągów, sanepid na każdym odcinku sprawdził jej jakość składając swoim podpisem – ,,ja Wacław Ixiński oświadczam swoim podpisem i honorem wiarygodność czystości wody moim poddanym” W takim razie zapraszm Was jutro w ,,samo południe” na Olkuski rynek i jeśli w obecności zebranej czeladzi napijecie się mojej kranówy, uwierzymy. A jesli nie ? Ktoś kiedyś powiedział – u mnie honor… Czytaj więcej »

pi
pi

no tak szybko wyniki i czysta woda w kranach 🙂 media przyjechały to się nawed woda oczyściła z bakteri . 😆

cycuuu PWiK
cycuuu PWiK

[quote name=”Pan Czesław”]Panie Pawle pij sobie Pan sam tą wodę, i daj Pan dzieciom. Co Pan myśli że ludzie są ciemni i bezmyślni ??? Może w Zimnodole to przejdzie, bo w Olkuszu nie ma szans :sad:[/quote]
PANIE CZESŁAWIE PAN PAWEŁ W ZIMNODŁOLE PIJE WODĘ I MLEKO WRAZ ZE SWOJĄ RODZINĄ SPROWADZONE Z FRANCJI KOSZERNE.

Dalia
Dalia

Czytałam, ze bakteria E coli w temp poniżej 60 stopni i w wilgotnym srodowisku może przetrwać rok. Więc jaka będzie ta woda?Jak znajde ten artykuł to dodam linka

Kalina
Kalina

Skoro woda jest już zdatna do użytku to dlaczego beczkowozy nadal podjeżdżają do hydrantów i ją rozwożą???

sas
sas

[quote name=”pavv”][quote name=”wiola2708″]A na Polnej nadal na drzwiach wejściowych bloków wiszą komunikaty ŻE WODA JEST NIEZDATNA DO SPOŻYCIA !!?????[/quote]

A kto miał je ściągnąć, skoro dzielni milicjanci znów byli zajęci suszeniem na 94-ce w okolicach LO I.[/quote]
A od czego macie osiedlowego? Dostaje pieniądze dodatkowe to niech je ściąga. A policjanci dostają polecenia służbowe. Według Ciebie wygląda to tak samo jak np. kierowca z towarem ma jechać do Warszawy a pojechałby sobie do Gdańska.

Pan Czesław
Pan Czesław

Panie Pawle pij sobie Pan sam tą wodę, i daj Pan dzieciom. Co Pan myśli że ludzie są ciemni i bezmyślni ??? Może w Zimnodole to przejdzie, bo w Olkuszu nie ma szans 🙁

RiGCz
RiGCz

[quote name=”koniu”]to był prubny alarm na okolicznosc skazenia wody oraz wymienic stare dostawy w sklepach mozna podsumowac ze akcja przebiegła pomyslnie pełny sukces tak trzymac[/quote]

Bardzo proszę o źródło tej informacji; widać, że ma Pan jakieś mocne dowody, bo oskarżanie m.in. Państwowej Inspekcji Sanitarnej o tego typu oszustwo to dosyć śmiały pomysł, ale jednak wszyscy wolelibyśmy zobaczyć te dowody wszyscy

pavv
pavv

[quote name=”wiola2708″]A na Polnej nadal na drzwiach wejściowych bloków wiszą komunikaty ŻE WODA JEST NIEZDATNA DO SPOŻYCIA !!?????[/quote]

A kto miał je ściągnąć, skoro dzielni milicjanci znów byli zajęci suszeniem na 94-ce w okolicach LO I.

konrad115
konrad115

na taczkach kuta….. powinni wywieść ze stołków… jełopy jedne za co płacimy tyle pieniędzy żeby na ich premie wystarczyło !!!!!!!!!!!!

Olo
Olo

Może jakiś pozew zbiorowy? nie zamierzam płacić za wodę którą muszę spuścić z moich rur. Bo za to mnie zapewne i tak skasują wodociągi. To Wasza brocha, tak sobie zabezpieczcie sieć aby nie miało to miejsca. Woda w Olkuszu jest jedną z najdroższych w Polsce. Oczekuje jako płacący regularnie rachunki rabatu, w przeciwnym razie podejmę kroki prawne. powtarzam: nie zamierzam bulić kasy za spuszczenie z rur tej wody. Mam plan instalacji domu, znam długości rur, wiem ile mieści bojler. Nie wyobrażam sobie aby nie było rabatu.

koniu
koniu

to był prubny alarm na okolicznosc skazenia wody oraz wymienic stare dostawy w sklepach mozna podsumowac ze akcja przebiegła pomyslnie pełny sukces tak trzymac

W.Artur
W.Artur

Za tak sprawnie przeprowadzoną akcję,na pewno będzie premia dla zażądó.Gratulacje?

R.G.
R.G.

Mam poważne wątpliwości. Nie doczytałem się skąd były brane poprzednie próbki wody, a skąd pochodzą te obecne. Znamy wyniki wczorajszych badań, a nikt nie podał tych dzisiejszych. Przy takim przekroczeniu norm, dziwne wydaję się tak szybkie pozbycie, tak trudnych do pozbycia bakterii. Enterokoki to bakterie odporne nawet na chlor i temperaturę, ale tym razem udało się bo co – posłuchały prezesa? Pewnie jeszcze z wywieszoną białą flagą opuszczały olkuskie wodociągi. 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

pic na wodę
pic na wodę

Wg opracowań naukowych po takim skażeniu nalezy przez min. 3 dni stosować chlorowanie. A tu już następnego dnia woda jest zdatna do picia? To pic na wodę. Chodzi o to żeby uspokoić mieszkańców powiatu i żeby starosta nie stracił stołka razem z burmistrzem Olkusza i prezesem wodociągów. Wyniki mocno naciągane. Poczytajcie w internecie na ten temat.

Franiu od Henia
Franiu od Henia

Jak to możliwe żeby w tak krótkim czasie oczyścić tyle km sieci wodociągowej??Mydlenie oczu i tyle o tym myślę, technicznie nie wykonalne zadanie. A u Pani Agaty to w kranie szampan płynie i może się uśmiechać z tego powodu 😆
Panie Pawle czy mówi Pan prawdę?? Bo ja się założę że pije Pan butelkowaną wodę, i szybko się Pan kranówy nie napije 😉 Zrobiliście tylko na chwilkę zamieszanie, żeby w razie poważniejszych zatruć mieć podkładkę do sodu, bo pewnie tam niektóre sprawy zawitają.
Panie Jacku, proszę zrobić z tym porządek.

stanisław
stanisław

co z tą skażoną wodą w rurociągu od stacji uzdatniania do mojego domu.Czy mam ją spuścić ? na swój koszt .Kto za to zapłaci.

wiola2708
wiola2708

A na Polnej nadal na drzwiach wejściowych bloków wiszą komunikaty ŻE WODA JEST NIEZDATNA DO SPOŻYCIA !!?????

bożena
bożena

Ja proponuję Pani Knapik próbkę z mojego kranu lub innego i wtedy się przekonamy jaka jest woda

do zimnygło doła
do zimnygło doła

[quote name=”zupa pomidorowa”]Ja im nie wierze ze woda nadaje się do spożycia bzdura…. jak można tak szybko pozbyć się e coli. Woda chwilowo niby czysta a rurociągi(z rur azbestowych) zasyfione dalej.[/quote]
Przecież nawet przedszkolaki i poseł Osuch w te ich głupoty nie wierzy.

zupa pomidorowa
zupa pomidorowa

Ja im nie wierze ze woda nadaje się do spożycia bzdura…. jak można tak szybko pozbyć się e coli. Woda chwilowo niby czysta a wurociagi zasyfione dalej.

hhha
hhha

A skąd Pani Knapik ma taką pewność że próbki badane w laboratorium wodociągów były pobierane z zakażonych zbiorników. Poza tym w dzisiejszych czasach mając trochę pojęcia można oszukać każdy monitoring

Cyrk osłów
Cyrk osłów

[quote name=”klapa”][quote name=”Młody”][quote name=”klapa”]WODA nadaję się zarówno do picia i do mycia,ale ze zródełka ”świniuszka”w RYCZÓWKU.[/quote]

A czy jest zdatna do picia czy tylko przydatna …[/quote]
JEST ZDATNA DO PICIA I PRZYDATNA NAWET ”Młody” MOŻESZ WYLAĆ TYM DURNIOM,CYMBAŁOM,KRETYNOM NA TE ICH PUSTE BURACZANE ŁBY 😛 :P[/quote]
Nie WIEM CZY TO CYRK CZY KOMEDIA śp.St.BAREJI.Janek się cieszy na tym spotkaniu jak by mu Ewa moderacja do kieszeni.Poseł Osuch powinien w trybie natychmiastowym zadziałać u Wojewody małopolskiego i wreszcie zniwelować to barachło.

boby
boby

wszystkim..wszystkim jak leci postawić pomniki „zasłużony” dla olkusza..no normalnie bohatery 🙂

qqq
qqq

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu„Woda z sieci wodociągowej w miejscowościachGmina Olkusz: Olkusz, Rabsztyn, Podgrabie, Olewin, Osiek, Sieniczno, Witeradów, Zimnodół, Żurada, Zawada, Zederman, Gorenice, Niesułowice, Bogucin Mały,Gmina Klucze: Jaroszowiec, Klucze, Bogucin Duży, Rodaki, Ryczówek, Ryczówek – Godawica, Chechło, Golczowice, Hucisko, Kwaśniów Dolny, Kwaśniów Górny, Cieślin, Bydlin, Kolbark, Krzywopłoty, Zalesie GolczowskieMiasto Bukowno,Gmina Bolesław: Bolesław,Hutki, Krążek, Krzykawa, Krzykawka, Krze, Kolonia, Laski, Małobądz, Międzygórze, Podlipie, Ujków Nowyjest przydatna do spożycia” Komunikat ze strony PWiK (09.02.2016 z godz. 13)„Na chwilę obecną, wyniki analiz wody pobranej w dniu wczorajszym na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, nie potwierdziły obecności bakterii. Informacja dotyczy jedynie do jakości… Czytaj więcej »

007
007

przyczyny nie trza daleko szukać – SMIETNIK w Bukownie przecieka, no chyba ze ktoś nasrał w kopalni.

cokolwiek
cokolwiek

‚odkręcić sytuację’? dlaczego mnie to bawi…

peak
peak

A gdzie wczoraj był Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta, którego zadaniem jest planowanie i podejmowanie działań w przypadkach powstania zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców? Bo chyba widziałem chaos, a nie działania.