-W wielu miastach są zamontowane internetowe kamery, pozwalające oglądać „na żywo” ciekawe miejsca. To także element promocji miasta. Czy kamery online pojawią się na olkuskim rynku? – takim tematem zainteresował nas jeden z mieszkańców Olkusza. Władze miasta od pewnego czasu biorą pod uwagę realizację takiej inwestycji. Najpierw jednak  musi zostać rozbudowany miejski monitoring.

Internetowe transmisje „na żywo” z różnych zakątków miejscowości są coraz częściej spotykane. Głównie kamery pozwalające na stały podgląd umieszczane są w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Chodzi m. in. o zabytki, deptaki, centra miast, plaże czy góry. Jest szansa, że tego typu transmisje będą uruchomione w Olkuszu.

-Wzięliśmy taki pomysł pod uwagę, a obecna rozbudowa systemu miejskiego monitoringu właśnie taką możliwość nam stwarza. Najpierw jednak skupiamy się na samej budowie infrastruktury, by przede wszystkim skonfigurować ją pod kątem bezpieczeństwa mieszkańców. Już teraz bardzo prawdopodobną lokalizacją do uruchomienia tego typu transmisji staje się rynek, gdzie pod koniec ubiegłego roku zostały uzupełnione kamery monitoringu. Bez wdawania się w szczegóły całej instalacji, bo pewna dyskrecja w tym zakresie jest wskazana ze względów bezpieczeństwa, posiadamy na tyle szeroki (i atrakcyjny) kąt widzenia z przynajmniej jednej kamery, by strumieniowanie nagrań do internetu miało sens. Skończmy jednak najpierw rozbudowę infrastruktury monitoringu i jej konfigurację. Przypomnę, że właśnie trwa postępowanie w celu wyłonienia wykonawcy rozbudowy monitoringu. Mimo, że mówimy o różnych lokalizacjach, to sama sieć zostanie zintegrowana w jeden system – wyjaśnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Rynek nie jest jedynym miejscem, które władze miasta biorą pod uwagę w przypadku montażu kamer online. Być może pojawią się one na terenie obiektów, gdzie aktualnie trwają prace rewitalizacyjne. Takie decyzje zapadną po zakończeniu inwestycji.

fot. pixabay.com 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adamn@op.pl
adamn@op.pl(@adamnop-pl)
1 rok temu

Też mi problem, aby coś takiego zrobić.