sebastian tomsia

 Panie Burmistrzu, finanse są jak wchodzenie po drabinie, każdy wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić …

Załóżmy, że rzucasz kostką. Umówiłeś się, że jeśli wypadnie szóstka zapłacisz karę w wysokości 10$. Jak myślisz, wypadnie szóstka?
Załóżmy teraz, że zamiast grać w kości grasz w rosyjską ruletkę – w sześciokomorowym magazynku znajduje się tylko 1 pocisk. Jak myślisz, czy po naciśnięciu spustu padnie strzał?  
Statystyka, a także nasz rozsądek podpowiada, że w obu przypadkach prawdopodobieństwo jest identyczne lecz w drugim przypadku może skończyć się tragicznie.
 

Panie Burmistrzu,
dwa tygodnie temu zapytałem Pana o konkrety, o wysokość zadłużenia, o oszczędności, o pieniądze, o to co się z nimi stało, skoro do dnia dzisiejszego nie widać efektów Pańskich rządów. Niestety nie uzyskaliśmy na te pytania odpowiedzi.
Mimo to, dzisiaj chcę zadać kolejne pytania, jakże ważne z punktu widzenia wszystkich mieszkańców, a szczególnie młodego pokolenia. Chcę poruszyć kwestie związane z majątkiem, a raczej tym co się z nim dzieje pod Pańskimi rządami. 
 
Przypominam, że idąc cztery lata temu do wyborów kontestował Pan sprzedaż majątku gminnego i gwarantował, że zatrzyma ten trend. Niestety była to kolejna kłamliwa obietnica. Niestety kontynuuje Pan ścieżkę wyznaczoną przez poprzedników dokonując sukcesywnej sprzedaży majątku Gminy!
Od chwili, kiedy został Pan zaprzysiężony na urząd Burmistrza do dnia dzisiejszego, sprzedał Pan majątek warty kilkanaście milionów złotych. Nie Pański majątek, a gminny, czyli nas wszystkich – mieszkańców gminy Olkusz.
Pytam Pana:
1. Co Olkusz zyskał na tych transakcjach?
2. Co stało się z tymi pieniędzmi, gdzie zostały zagospodarowane?
3. Ile Pan pozyskał nowych nieruchomości w tym czasie?
4. Ile nowych terenów budowlanych utworzył?
5. Ile działek uzbroił w media?
 
Ba, Pan nie zaprzestał wyprzedaży majątku gminnego, wręcz przeciwnie. Wystarczy zajrzeć na strony urzędu, by dowiedzieć się, że zdecydował Pan o sprzedaży kolejnych nieruchomości wartych wiele milionów złotych! Bardzo zżera mnie ciekawość na co idą te pieniądze, skoro ani żadnych porządnych inwestycji w Olkuszu nie ma, a i dług gminy wynosi kilkadziesiąt milionów złotych.
 
Kilkadziesiąt milionów odziedziczonego kredytu po Pańskich rządach.
Kilkadziesiąt milionów kredytu, które będziemy musieli spłacać w latach przyszłych.
Kilkadziesiąt milionów, które zamiast na inwestycje i rozwój pójdą na spłatę długu.

Czy tak postępuje prawdziwy gospodarz?
Czy obca jest Panu wiedza, że majątek sprzedaje się tylko raz?
Przypominam Panu, że kwota o jakiej mówimy patrząc na całą kadencję przekracza ponad 100 000 000 pln  (sto milionów złotych). Gdzie się podziały te miliony?
 
Jestem pewien, że spora część mieszkańców zna odpowiedzi na powyżej zadane pytania, ale z chęcią chciałaby je usłyszeć od Pana. Bo przecież to Pan obiecywał rozwój, miejsca pracy, atrakcyjne tereny. Pan to wszystko obiecał, proszę Pana. I co?

Kolejny raz prosimy… nie, żądamy odpowiedzi na te pytania!
 
Sebastian Tomsia

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Cinmart
Cinmart
3 lat temu

masakra z tym Olkuszem, wszyscy rządzący i tak się w kupie trzymają, a jak już kogoś nie wybiorą czy braknie stołka to zawsze może liczyć na stanowisko w Wodociągach. Całym Olkuskim magistratem już dawno powinno zainteresować się CBA.

X
X
3 lat temu

[quote name=”Lokkoo”]Czy Roman Piaśnik dałby radę z Tomsią w debacie publicznej?

Czy burmistrz (biorąc pod uwagę jego wykształcenie) potrafiłby się obronić na słowa?[/quote]Wątpię … nie ta liga

Lokkoo
Lokkoo
3 lat temu

Czy Roman Piaśnik dałby radę z Tomsią w debacie publicznej?

Czy burmistrz (biorąc pod uwagę jego wykształcenie) potrafiłby się obronić na słowa?

Iza
Iza
3 lat temu

[quote name=”juja”][quote name=”Iza”]Panie Tomsia, nie jestem wyborcą obecnego o Burmistrza ale swojego brata -kandydata skutecznie mi pan obrzydził. O to chodziło?[/quote]
Nie wydaje mi się , żeby Sebastian Tomsia był bratem Grzegorza Tomsi. Jego brat ma na imię Łukasz. Sebastian podobno sam będzie startował na burmistrza z komitetu Piasnego i Orkisza[/quote]
Ok może i tak, dobrze wiedzieć, chociaż, na jedno wychodzi. Na tego Tomsię też nie zagłosuję. Ale jak znam nasze społeczeństwo, wielu mogą przekonać te otwarte listy wyborcze. Brak merytoryki i własnego programu za to niekończące się „pytania” z tezą ” zatroskanego obywatela”. To by nawet pasowało. Styl tych listów bardzo mi przypomina otwarte listy pana Piasnego.

juja
juja
3 lat temu

[quote name=”Iza”]Panie Tomsia, nie jestem wyborcą obecnego o Burmistrza ale swojego brata -kandydata skutecznie mi pan obrzydził. O to chodziło?[/quote]
Nie wydaje mi się , żeby Sebastian Tomsia był bratem Grzegorza Tomsi. Jego brat ma na imię Łukasz. Sebastian podobno sam będzie startował na burmistrza z komitetu Piasnego i Orkisza

Iza
Iza
3 lat temu

Panie Tomsia, nie jestem wyborcą obecnego o Burmistrza ale swojego brata -kandydata skutecznie mi pan obrzydził. O to chodziło?

klops
klops
3 lat temu

[quote name=”duduś”]
Po raz kolejny napiszę. Nie rozumiem oburzenia , że ktoś ośmielił się napisać list otwarty do „Pięknego Romana”. Gdy burmistrzem był Rzepka, Pan Paśnik pisał i pisał, robił sobie PR do zbliżających się wyborów. Teraz gdy, Tomsia zapyta o kasę i, to naszą kasę wszystkich mieszkańców, to jest oburzenie. Wybory blisko – sami was rozliczymy.[/quote]

Panu Tomsi nie zależy na rozliczaniu burmistrza tylko po prostu jego brat startuje na burmistrza

klops
klops
3 lat temu

panie Tomsia daj pan sobie siana z tą reklamą brata, kandydata na burmistrza.Pana brat kandydat komitetu byłych olkuskich burmistrzów którzy narazili kasę miasta na ogromne straty, którzy rozwalali olkuskie firmy i wyprzedawali miejskie grunty jest tak samo dobrym kandydatem jak obecny który przezimował ostatnie 4 lata.
Ciekawe kiedy CBA zagości do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w której kandydat panów j.w. pełnił chyba funkcję dyrektora? Nie wyszło posłowanie to chop na kasę burmistrza, olkuszanie mają już dość tzw. zasiedziałych urzędasów którzy zwykle nie mają jaj.

TomaszK
TomaszK
3 lat temu

Nie hejtuję, bo szanuję. Ale jak wydać część osób zna norm. Panie Sebastianie świetnie merytorycznie napisany artykuł. Trzymam kciuki a hejterami i frustratami nie warto zawracać sobie głowy.

Piloski
Piloski
3 lat temu

[quote name=”Olk 1″][quote name=”Życzliwa”]Sebastian w co Ty grasz? Chcesz żeby Ci wyciągnęli na światło dzienne PKO BP i posła M.K.? Zastanów się…[/quote]
Hahaha zaczyna się czyżby maly szantażyk?[/quote]
Hahaha chyba sołtys nie przewidział, że wyborcy mają rozum! Zwyczajnie nie można być perfidną świnią, będąc osobą publiczną! Sołtysem!:) Tutaj mamy przykład właściciela, który posiada pieska, z tym, że piesek chce zagryźć właściciela, mając świadomość, że sąsiad da mu więcej….np jedzenia:) przykre! Dla mnie sołtys to sprzedawczyk i lepiej aby zajął się swoją wsią!

X
X
3 lat temu

[quote name=”Olk 1″][quote name=”Lokkoo”]Jakie szkoły kończył i w jakim trybie Roman Piaśnik? Ktoś wie?[/quote]
Podstawowa w Kosmolowie
Zawodowa w mechaniku w Olkuszu
Technikum w mechaniku wieczorowo
AGH zaocznie przy OFNE[/quote] tylko pozazdrościć wykształcenia

theon
theon
3 lat temu

Dużo będzie części tego listu ? Bo to jeszcze ze trzy miesiące … 😆

bolek
bolek
3 lat temu

[quote name=”Olk 1″][quote name=”Lokkoo”]Jakie szkoły kończył i w jakim trybie Roman Piaśnik? Ktoś wie?[/quote]
Podstawowa w Kosmolowie
Zawodowa w mechaniku w Olkuszu
Technikum w mechaniku wieczorowo
AGH zaocznie przy OFNE[/quote]
Zdolniacha 😆

mieszkankaaaa
mieszkankaaaa
3 lat temu

jak już też to ktoś kiedyś napisał – na mnie te listy działają w odwrotną stronę.
Zaczęłam pana Piaśnika darzyć większym szacunkiem po tych pseudo listach… masakra

Olk 1
Olk 1
3 lat temu

[quote name=”Życzliwa”]Sebastian w co Ty grasz? Chcesz żeby Ci wyciągnęli na światło dzienne PKO BP i posła M.K.? Zastanów się…[/quote]
Hahaha zaczyna się czyżby maly szantażyk?

Olk 1
Olk 1
3 lat temu

[quote name=”Lokkoo”]Jakie szkoły kończył i w jakim trybie Roman Piaśnik? Ktoś wie?[/quote]
Podstawowa w Kosmolowie
Zawodowa w mechaniku w Olkuszu
Technikum w mechaniku wieczorowo
AGH zaocznie przy OFNE

Życzliwa
Życzliwa
3 lat temu

Sebastian w co Ty grasz? Chcesz żeby Ci wyciągnęli na światło dzienne PKO BP i posła M.K.? Zastanów się…

Lokkoo
Lokkoo
3 lat temu

Jakie szkoły kończył i w jakim trybie Roman Piaśnik? Ktoś wie?

theon
theon
3 lat temu

,, ….. kwota o jakiej mówimy patrząc na całą kadencję przekracza ponad 100 000 000 pln (sto milionów złotych). Gdzie się podziały te miliony?… ” – to pewnie te 100 mln co je Wałęsa obiecał 😆

wacek
wacek
3 lat temu

Panie Sebastianie:

Po pierwsze: Gdy Pan publicznie zadaje pytania to proszę nam się przedstawić…nie znam Pana…czym się Pan zajmuje, jakie ma Pan doświadczenie zawodowe i polityczne?
Po drugie : Oczekuje Pan odpowiedzi to niech Pan sam odpowie na pytanie jak rządzić miastem…? jaką ma Pan wizję ?
Bo w Pana listach można wyczytać ostre ataki zamiast konstruktywnej wizji rządzenia miastem.

Pies ma 4 łapy
Pies ma 4 łapy
3 lat temu

Sebastian, jako audytor możesz krytykować i zadawać pytania. Ale jako kandydat na burmistrza musisz udzielić alternatywy do źle zrobionej roboty. Musisz przedstawić swój plan i sposób zarządzania miastem. Poki co jest to poziom kontrolera a nie kandydata na burmistrza. I jeszcze jedno: w identyczny sposób do polityki dostał się twój kolega z powiatu ale to już nie da rady.

Stanisław
Stanisław
3 lat temu

[quote name=”zenobiusz”][quote name=”Kazek”]…ludzie cztam i czytam .. znowu polski hejt.. widac ze zblizaja sie wybory do samorządu… ja stawiam na piasnika i wiekszosc z kim rozmawiam tez….[/quote]
Roman ole, a ty bastuś jedź sobie audytuj obore w Bogucinie :P[/quot
Żenujący jest Twój poziom wypowiedzi.

Olo
Olo
3 lat temu

Bdb pytania
Roman musi się wściekać 😆

Urzędników trochę żal, bo pewnie znowu się będzie na nich wyżywał :-*

zenobiusz
zenobiusz
3 lat temu

[quote name=”Kazek”]…ludzie cztam i czytam .. znowu polski hejt.. widac ze zblizaja sie wybory do samorządu… ja stawiam na piasnika i wiekszosc z kim rozmawiam tez….[/quote]
Roman ole, a ty bastuś jedź sobie audytuj obore w Bogucinie 😛

debeściak
debeściak
3 lat temu

Pan Burmistrz jest „the best”.

Stefan
Stefan
3 lat temu

W belkocie tego pana przewijają się tylko kasyna, zakłady, gry w kosci. Czy swoje dzieci wychowuje w duchu hazardu?

Kazek
Kazek
3 lat temu

…ludzie cztam i czytam .. znowu polski hejt.. widac ze zblizaja sie wybory do samorządu… ja stawiam na piasnika i wiekszosc z kim rozmawiam tez….

duduś
duduś
3 lat temu

[quote name=”małgorzata”]P. Sebastianie czytam kolejny list który Pan pisze do Burmistrza Olkusza, z wielkim niesmakiem . Dlaczego?
Krytykować jest najlepiej. A co Pan w życiu zrobil i czym może się Pan wykazać. Nic o sobie Pan ni mówi, co Pan w życiu osiągnął. Z pana poprzednich listów wnioskuję że bardzo się podoba panu życie w kasynach, różne gry.
Niech Pan zrozumie że życie nie polega tylko na krytykowaniu, tylko na konkretnych działaniach , których u pana brak.
Chyba że nic to Pana nie obchodzi a tylko działa Pan na zlecenie „innych”. Żenada.[/quote]
Po raz kolejny napiszę. Nie rozumiem oburzenia , że ktoś ośmielił się napisać list otwarty do „Pięknego Romana”. Gdy burmistrzem był Rzepka, Pan Paśnik pisał i pisał, robił sobie PR do zbliżających się wyborów. Teraz gdy, Tomsia zapyta o kasę i, to naszą kasę wszystkich mieszkańców, to jest oburzenie. Wybory blisko – sami was rozliczymy.

ruda123
ruda123
3 lat temu

„Kolejny raz prosimy… nie, żądamy odpowiedzi na te pytania!”
Panie Sebastianie, a kto Panu dał upoważnienie do wypowiedzi/żądań artykułowanych w liczbie mnogiej? Czyżby poczuł się Pan już odpowiedzialny za miliony? Chyba za szybko 🙁

Grzegorz2
Grzegorz2
3 lat temu

A urzędasy siedzą i komentują 😆 zamiast pracować, no chyba, że to super polecenie od wodza.

abes
abes
3 lat temu

[quote name=”małgorzata”]P. Sebastianie czytam kolejny list który Pan pisze do Burmistrza Olkusza, z wielkim niesmakiem . Dlaczego?
Krytykować jest najlepiej. A co Pan w życiu zrobil i czym może się Pan wykazać. Nic o sobie Pan ni mówi, co Pan w życiu osiągnął. Z pana poprzednich listów wnioskuję że bardzo się podoba panu życie w kasynach, różne gry.
Niech Pan zrozumie że życie nie polega tylko na krytykowaniu, tylko na konkretnych działaniach , których u pana brak.
Chyba że nic to Pana nie obchodzi a tylko działa Pan na zlecenie „innych”. Żenada.[/quote]
Emi przestań, przecież wszyscy wiemy, że masz już obiecane stanowisko wiceburmistrzyni u Omana
Czyżbyś się zorientowała, że może Ci ono odjechać sprzed nosa?

małgorzata
małgorzata
3 lat temu

P. Sebastianie czytam kolejny list który Pan pisze do Burmistrza Olkusza, z wielkim niesmakiem . Dlaczego?
Krytykować jest najlepiej. A co Pan w życiu zrobil i czym może się Pan wykazać. Nic o sobie Pan ni mówi, co Pan w życiu osiągnął. Z pana poprzednich listów wnioskuję że bardzo się podoba panu życie w kasynach, różne gry.
Niech Pan zrozumie że życie nie polega tylko na krytykowaniu, tylko na konkretnych działaniach , których u pana brak.
Chyba że nic to Pana nie obchodzi a tylko działa Pan na zlecenie „innych”. Żenada.