lodowisko olkusz

Na olkuskim rynku zostanie zorganizowane lodowisko. W magistracie rozstrzygnięto przetarg na organizację ślizgawki. Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z atrakcji od 1 grudnia do końca lutego, codziennie od 9.00 do 21.00.

Lodowisko na rynku organizowane jest od trzech lat. Z roku na roku korzysta z niego coraz więcej osób. – Lodowisko w samym sercu miasta było strzałem w dziesiątkę, co potwierdziła duża frekwencja przez dwa sezony. Z atrakcji korzystają osoby w każdym wieku – przede wszystkim mieszkańcy naszej gminy, ale również bardzo dużo przyjezdnych. Cieszy nas również fakt, że lodowisko i iluminacja świąteczna pozwoliły nam całkowicie odmienić wizerunek miasta w okresie zimowym – mówi burmistrz Roman Piaśnik. Stworzona przez olkuski magistrat aranżacja przestrzeni miejskiej została doceniona również przez mieszkańców. W konkursie na najpiękniej oświetlone miasto w kraju Olkusz zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Małopolski” i znalazł się w pierwszej dziesiątce miast w Polsce, pokonując wiele miast wojewódzkich. – Skoro mieszkańcom podobają się te zmiany, to jest to dla nas sygnał, że należy kontynuować dobre pomysły, w tym lodowisko – dodaje włodarz.

Po szczegółowej analizie ekonomicznej władze miasta uznały, że organizacją lodowiska zajmie się zewnętrzna firma. Za taką decyzją przemawiają przede wszystkim kwestie finansowe. Dochód z biletów trafi do firmy, dzięki czemu zostaną utrzymane darmowe wejścia dla uczniów, szkółka jazdy na łyżwach oraz bezpłatne imprezy na lodowisku.

Podobnie jak w ubiegłym roku na ogłoszony przetarg na organizację lodowiska wpłynęła tylko jedna oferta spełniająca wszystkie wymogi. Złożyła ją firma WM International Sp. z o.o. Sp. k. z Krakowa, która zajmowała się lodowiskiem w poprzednich dwóch latach. Inwestycja opiewa na kwotę 347 967,00 złotych.

Zgodnie z harmonogramem od połowy do końca listopada potrwa montaż podestu, hali namiotowej oraz lodowiska, które będzie czynne przez trzy miesiące (do końca lutego). Demontaż ślizgawki zaplanowano na pierwsze dwa tygodnie marca.

Wzorem ubiegłych lat na lodowisku przewidziano okolicznościowe imprezy – na otwarcie ślizgawki, Mikołajki, Sylwestra, Walentynki i inne – na które wstęp będzie bezpłatny. – Wspólna zabawa łączy mieszkańców i bardzo nam zależy, żeby nie tylko pora letnia była czasem integracji, ale również zimowa. Ponieważ zainteresowanie odbywającymi się na lodowisku imprezami przerosło nasze oczekiwania, w tym roku chcemy ich zorganizować jeszcze więcej – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Jeśli ktoś nie ma własnych łyżew, nie musi się martwić. Przy lodowisku ponownie będzie funkcjonować wypożyczalnia. Co ważne, ceny pozostają na ubiegłorocznym poziomie. Uczniowie szkół z terenu gminy Olkusz mogą liczyć na darmowy wstęp w ramach zajęć lekcyjnych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze