Olkusz

25 czerwca w Galerii Fotografii Interferencje w Podziemnym Olkuszu odbył się wernisaż wystawy fotografii Łukasza Ćmiela „Sprzedam”.

Łukasz Ćmiel jest członkiem Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii i Grupy Bez Nazwy. Uczestniczył w wielu plenerach fotograficznych i wystawach zbiorowych poruszających problemy miast i ich społeczności: „Inna Perspektywa”, „Miasto Innym Okiem”, „Olkuski Street”. Co roku bierze udział w wystawie Fotografików Olkuskich, a w tym roku zadebiutował na wystawie Artystów Olkuskich w GSW BWA w Olkuszu. Pasjonuje się trudną dziedziną fotografii – fotografią uliczną, która stwarza pewne niebezpieczeństwa. Jeśli ma się pecha, w najlepszym przypadku można narazić się na awanturę. Najgorszych nie będziemy rozpatrywać.

Powitanie i słowo wstępne wygłosili: Beata Odrzywolska-Kokoszka, Kierownik Podziemnego Olkusza, Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, prowadząca Galerię Interferencje oraz sam autor.

Początkowo tytuł wystawy miał brzmieć „Sprzedawcy”, ostatecznie został zmieniony na „Sprzedam”. Na zdjęciach widać sprzedawców i ich towary. Tło, towary i kraje są różne, cel ten sam – zachęcić potencjalnych nabywców i sprzedać, aby zyskać. Są sklepy, bazary, stoiska stacjonarne i te bardziej nietypowe – kartony, gazety, taczki. Handel – podstawowy proces gospodarczy, związany z rozwojem najstarszych cywilizacji. Szlaki handlowe, zdobywanie nowych rynków. Emocje, towarzyszące zwłaszcza temu nieformalnemu.

Chyba po raz pierwszy na wystawie w Olkuszu interakcja z publicznością posunęła się o krok dalej – wszyscy otrzymali zdjęcia, z których utworzyli kolaż na kolumnie zbudowanej z kartonów. Zabawa była świetna. W przemyślany sposób dobrano też poczęstunek i muzykę. Diabeł tkwi w szczegółach…

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

MOK Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze