jubiler sprawca rozboju

Policjanci z Komendy w Olkuszu prowadzą działania zmierzające do ustalenia sprawcy rozboju na sklep jubilerski w Olkuszu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (tj. 30.05.br.) około godziny 13.

Do jednego ze sklepów jubilerskich na ulicy Krakowskiej w Olkuszu wszedł mężczyzna w wieku 30-35 lat, wzrostu około 180 cm, szczupłej budowy ciała. Ubrany w koszulkę z krótkim rękawem koloru niebieskiego, spodnie koloru granatowego, jasne sportowe buty, biała czapka z daszkiem, ciemne okulary. Mężczyzna poprosił ekspedientkę, by ta pokazała palety ze złotą biżuterią. W pewnym momencie – z kieszeni spodni – wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i wymierzył w jej kierunku. Następnie odepchnął kobietę, ukradł biżuterię i oddalił się w kierunku ulicy Tadeusza Kościuszki.

Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki przeprowadził oględziny i zabezpieczył ślady. Obecnie przesłuchiwani są świadkowie. Każda informacja docierająca do policjantów jest skrupulatnie sprawdzana i weryfikowana. Cały czas prowadzone są czynności służbowe. Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub telefon 997.

AKTUALIZACJA 8.06.2016 – dodano nowe zdjęcie sprawcy rozboju

KPP Olkusz

napad na sklep jubilerski1

napad na sklep jubilerski2

42
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
42 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Dla mnie to takwujek dobra radapavvHA HA HAwyrozumiały Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dla mnie to tak
Dla mnie to tak

jakby dwie rozne postacie ten w sklepiea na zewnatrz inna postac,a moze tak kamery rejestruja,Sabrina

wujek dobra rada
wujek dobra rada

bo każdy jubiler, monopol i bank powinny mieć zapadki w podłodze. Gostek zachowuje sie podejrzanie to go sruuu w olkuskie podziemia na pokarm dla szczurów.

pavv
pavv

Ten monitoring tylko zdjęcia potrafi robić? A gdzie film?

HA HA HA
HA HA HA

Moje odczucie jest takie.Przyszedł kupić dla lubej,aż gębę otworzył z wrażenia,a ze marnie z kasa wpadł na pomysł . Mgiełka

P X T
P X T

Chłopie co ty mówisz? Nagrodę? 😮
Od nagród to są ci pod mundurami wypinającymi piersi po ordery co związane bezpośrednio z nagrodami finansowymi.
Im zależy na ujęciu tego złodzieja jak na zeszłorocznym śniegu. Statystyki nadrobią na pijanych rowerzystach i parkowych piwoszach. Bilans im wyjdzie, nie ważne na czym, ważne że wyjdzie.

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik

Policja nie wie co robić 😆
Na forum jej podpowiadają żeby lepsze fotki dała i wreszcie po 8 dniach dodali lepszą fotkę….
Ja też im podpowiem:
Wyznaczcie 10 000 zł nagrody za pomoc w ujęciu tego ptaszka ….
Może ktoś się połasi na te parę groszy 😀 😀 😀

wyrozumiały
wyrozumiały

Ej Ty k___a ”rozumny” ! Czytaj artykuły i komentarze ze ”zrozumieniem” zwracając uwagę na daty. Pierwsze zdjęcie zostało dodane wczoraj a dwa następne i komentarze detektywów tydzień temu. Nigdzie natomiast nie napisano ani wcześniej ani przy aktualizacji że kamera jednak była i tylko to właśnie zdjęcie dodane wczoraj zaświadcza o jednak jej obecności.
Z poważaniem zawsze ”Wyrozumiały” dla nie rozumnych.

CIA- FBI
CIA- FBI

[quote name=”sierżant krawężnik”]Po tygodniu dodano lepszą fotkę
Nasza policja działa błyskawicznie :lol:[/quote]
No niby fotka lepsza, bo widać facjatę ale cóż jeśli wygląda jak muminek, której połowa powierzchni zasłaniają ciemne okulary a reszta jest zbudowana z takich samych pixeli tworząc jednobarwną płaszczyznę. Nawet gdyby to był mój rodzony brat to też bym go nie poznał. 😥

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik

Po tygodniu dodano lepszą fotkę
Nasza policja działa błyskawicznie 😆

rozumny
rozumny

K…a same szeryfy i specjaliści detektywistyki :))) hehehehe
Ale najlepiej wypowiadać się na tematy o których nie ma się pojęcia 😉
Dla pseudo detektywów, którzy się dziwią, że „jubiler nie ma kamer” to popatrzcie ciołki na pierwsze zdjęcie, to nie jest chyba sklep mięsny :)))

PXT
PXT

Te kamery monitoringowe mają strasznie kiepskie przetworniki i optykę też.

CIA- FBI
CIA- FBI

[quote name=”bejbi”]Mnie zastanawia, dlaczego jubiler nie ma kamery…musi byś wielkim optymistą.[/quote]
Zbyt zawierzył monintoringowi miejskiemu i profesjonalizmowi policyjnemu a nie wziął pod uwagę najważniejszego nie korzystnego dla niego czynnika o którym nie ma się co rozpisywać bo szkoda czasu.

bejbi
bejbi

Mnie zastanawia, dlaczego jubiler nie ma kamery…musi byś wielkim optymistą.

Witek
Witek

[quote name=”.”]Najwięcej przestępców jest w środowiskach policyjno- prokuratorskich, również w służbach specjalnych (ale to w większych miastach- chociaż niekoniecznie). Dopóki Ziobro się z tym nie upora, Takie przypadki będą się pojawiały.Zwykły kieszonkowiec trzyma się targowisk, autobusów i pociągów gdzie przepływ tłumów jest duży. Na napad zuchwały takiego typu stać tylko „elytę” co czują „zaplecze” i jego wsparcie. Taki osobnik jest „uzbrojony” w poufne informacje typu- gdzie są zainstalowane kamery, jaki jest status majątkowy,. zwyczaje ofiary, jakie ma ofiara powiązania i czym się konkretnie zajmuje. Do inwigilacji takich osób największe możliwości ma… no kto? Odpowiedzcie sobie sami.Bardzo często jest tak, że… Czytaj więcej »

CIA- FBI
CIA- FBI

[quote name=”tomek81″]A nie jest to przypadkiem Rysiek Swetru z pewnego ugrupowania politycznego? 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
To będzie Rysiek z Klanu.

tomek81
tomek81

A nie jest to przypadkiem Rysiek Swetru z pewnego ugrupowania politycznego? 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik

„wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i wymierzył w jej kierunku”

To pewnie był pistolet na wodę 😀 😀 😀
Chciał poderwać dziewczynę „na napad” 😀
Trzeba było pacnąć gamonia w łeb damską torebką a później uratować metodą usta-usta 😆 – zobaczyłby gwiazdy przed oczami i pocałunek….obrączki też by były 😆 byłoby romantycznie 😀 😉

PXT
PXT

[quote name=”baba”]
Niedawno byłam w sklepie i chciałam kupic kolczyki na prezent komunijny. Sprzedawczyni nie pokazała całej palety tylko po jednej parze przynosiła i odnosiła za każdym razem zamykając gablotkę.No…ale ja kobita jestem więc może inne traktowanie.[/quote]
Bo nie wyciągałaś przedmiotu przypominającego broni palnej. Gdybyś wyciągnęła taki przedmiot i w nią wycelowała nim to pewnie by Ci tę paletę wręczyła na Twoje żądanie.

Krzychencjusz
Krzychencjusz

Byłoby dużo łatwiej rozpoznać sprawcę, gdyby opublikować filmik z monitoringu zamiast kilku zdjęć…

baba
baba

tere fere, wchodzi chłop w trampkach i czapeczce do sklepu i każe sobie pokazać palete biżuteri, a pani ochoczo mu wyciąga z gablotki, pomimo że jest sama i nie ma innych klientów.
Niedawno byłam w sklepie i chciałam kupic kolczyki na prezent komunijny. Sprzedawczyni nie pokazała całej palety tylko po jednej parze przynosiła i odnosiła za każdym razem zamykając gablotkę.No…ale ja kobita jestem więc może inne traktowanie.

.
.

Najwięcej przestępców jest w środowiskach policyjno- prokuratorskich, również w służbach specjalnych (ale to w większych miastach- chociaż niekoniecznie). Dopóki Ziobro się z tym nie upora, Takie przypadki będą się pojawiały.Zwykły kieszonkowiec trzyma się targowisk, autobusów i pociągów gdzie przepływ tłumów jest duży. Na napad zuchwały takiego typu stać tylko „elytę” co czują „zaplecze” i jego wsparcie. Taki osobnik jest „uzbrojony” w poufne informacje typu- gdzie są zainstalowane kamery, jaki jest status majątkowy,. zwyczaje ofiary, jakie ma ofiara powiązania i czym się konkretnie zajmuje. Do inwigilacji takich osób największe możliwości ma… no kto? Odpowiedzcie sobie sami.Bardzo często jest tak, że prokuratury… Czytaj więcej »

.
.

[quote name=”sierżant krawężnik”]Założę się o flaszkę że umorzą z powodu nie wykrycia sprawcy :D[/quote]
Chyba niestety masz rację. Wcale bym się nie zdziwił jakby to był jakiś szwagier, albo brachol policjanta albo prokuratora, więc tym bardziej umorzą, nawet jakby wykryli.
A ty jesteś rzeczywiście sierżant? Czy tylko tak se napisałeś dla jaj?

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik

Po ch*o*l*e*r*e w rynku montowali monitoring za 250 000 zł który i tak nie potrafi zrobić fotki twarzy tylko pstryka bandziorowi od góry czapkę? 😀 😀 😀
Policja też mondra publikuje fote czapki…..po czapce mamy go poznać? 😀
Takich facetów koło 30-stki i białych czapek są setki 😉
Założę się o flaszkę że umorzą z powodu nie wykrycia sprawcy 😀

.
.

To może też być jakiś policyjny kumpel, ktoś go z tego towarzystwa mógł poinstruować jak radzić sobie z kamerami. Ciężko go będzie wtedy złapać jeśli ma powiązania z poruszającymi się poza cienką czerwoną linię. Ja im po prostu nie wierzę.

kot
kot

Warzecha da sprawe Hrynkiewicz ktora stwierdzi ze nie bylo przestepstwa

tomek81
tomek81

Pewnie wiedział że są kamery musiał obserwować przez parę dni teren bo założył czapkę żeby go nikt nie poznał 😆 😆 😆 😆 😆

Kamer akcja
Kamer akcja

[quote name=”KOLA”]hmmm TEN GOŚĆ MA POSTURĘ BIEGACZA….[/quote]

Chyba ten gość chciał aby ludzie myśleli że jest biegaczem sportowcem i jego ubiór o tym świadczy. Łatwiej i niepostrzeżenie jest przebiec miasto w dresie niż w kominiarce z worem łupów na plecach. Po jego karnacji skóry można domniemywać że albo to jest opalenizna i że może on wykonywać zawód np. pracownika budowlanego itp. lub może on być obcokrajowcem.

KOLA
KOLA

hmmm TEN GOŚĆ MA POSTURĘ BIEGACZA….

...
...

Pan poseł Terlecki powinien się chociaż ogolić przed posiedzeniami w sejmie. 😆

P X T
P X T

Po opublikowaniu tych marnej jakości zdjęć jest jeden pożytek, bo już wiadomo, że nie wolno się ubierać tak jak ten sprawca, żeby go „nie przypominać” „błyskotliwym” funkcjonariuszom, bo może się przytrafić, że człowieka podobnie ubranego skują, uszkodzą i postawią zarzuty, które prokuratorstwo będzie chciało za wszelką cenę przeforsować dla wzbogacenia statystyk.
Najwięcej trafnych zatrzymań możemy spotkać tylko w serialu Ojciec Mateusz.
Ja od jakiegoś czasu staram się nie poruszać na rowerze wieczorową porą, bo podobno przypominam brynola piwnego.

Dz
Dz

Z twarzy podobny zupełnie do nikogo

przechodząca
przechodząca

Auto i krzesła Straży zabrać.

nn
nn

a co robi straż miejska o 12.57 ?

tweety
tweety

Jeśli ktoś go zna to na pewno pozna..

Mari
Mari

Z braków dowodów Olkuska Policja umoży śledztwo 😀 😀 😀 😀 😀

Kamera akcja
Kamera akcja

A kamery miejskie ? no tak filmują z góry wystarczy czapeczka i już po ptokach ,to co by się mogło dziać pod kapeluszem czy sombrero :-). No cóż na zdjęciu widać jak mniej więcej sprawca stąpa po kostce chodnikowej i akurat jedną nogą równa się z jej z krawędzią ,wystarczy zmierzyć szerokość kostki aby mniej więcej ustalić nr buta sprawcy – jak na początek śledztwa będziemy mieli jakiś trop. Drodzy właściciele sklepów itp,- na świecie montuje się kamery i całe systemy monitoringu w witrynach sklepowych na wysokości 150 cm nad ziemią i przy szerokokątnej ogniskowej daje to efekt zrobionego zdjęcia… Czytaj więcej »

józef
józef

Nic prostszego: poproście straż miejską o nagrania z monitoringu miejskiego tak jakby to miało miejsce w każdym innym mieście!!!!
Co za poruta! W Olkuszu jest parę kamer w rynku które pilnują żeby nikt nie ukradł samochodów urzędników a reszta Olkusza to raj dla złodziei, wandali i oprychów. Sąsiednie miasta powiatowe już dawno mają pełny monitoring na całym terenie a my jak zawsze w czarnej du…..e

Kamera akcja
Kamera akcja

Może opublikujcie rysopis pamięciowy sprawcy przecież ekspedientka widziała go z bliska, na co liczycie że po białej czapeczce i niebieskiej koszulce czytelnicy przeglądu rozpoznają tego złodzieja? Czy w sklepie z wyrobami ze złota nie było kamer? To może być kara za skąpstwo właścicieli nie tylko tych napadniętych ale wielu innych którym szkoda wydać pieniądze na system monitoringu którego w epoce elektroniki jest pod dostatkiem i tańszego i trochę droższego i na pewno stać ich na to bo takie sklepy powiedzmy sobie szczerze generują nie małe przychody.

YogaMaster
YogaMaster

Splinter Cell z Olkusza.

K
K

Bardzo podobny napad miał już miejsce w niedalekiej przeszłości na olkuskim rynku. Jakimś przypadkiem wydaje mi się, że to jest ten sam sprawca! Szukajmy złodziei!

sasd
sasd

To może Był gargamel przebrany za smerfa haha 😆 😆 😆 😆 😆 😆

sada
sada

Niebieski, może to był Smerf.