Olkusz

Zespół IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, złożony w całości z zawodniczek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz, 25 marca został zwycięzcą Wojewódzkiego Finału Licealiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt! Podopieczne klubowej wiceprezes Katarzyny Polak bez trudu przeszły przez zawody gminne, powiatowe i rejonowe, dzięki czemu awansowały do grupy finałowej, którą także wygrały w przekonującym stylu. IV LO i SPR Olkusz potwierdziły tym samym swoją dominację w Małopolsce!

Finał rywalizacji szkół średnich, podobnie jak poprzednie turnieje eliminacyjne, odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. O tym że Srebrne i Młode Lwice przy Wiejskiej czują się jak w domu potwierdziły wszystkie finałowe starcia. A było ich cztery, biorąc pod uwagę, że na liście zgłoszeniowej pojawiło się pięć szkolnych reprezentacji, a zdecydowano się na grę w systemie „każdy z każdym”.

Olkuszanki w miniony piątek stanęły naprzeciwko swoich rówieśniczek z Tarnowa, Krakowa, Jabłonki oraz Nowego Sącza. Wygrały wszystkie mecze, ani przez chwilę nie czując większego zagrożenia ze strony rywalek. Faworyt nie zawiódł dając dowód, że obecnie olkuszanki w tej grupie wiekowej nie mają sobie równych na Południu Polski!

Komplet wyników IV LO w turnieju finałowym Małopolskiej Licealiady:

IV LO Olkusz – III LO Tarnów 9:3

IV LO Olkusz – III LO Kraków 8:3

IV LO Olkusz – ZS Jabłonka 6:2

IV LO Olkusz – IV LO Nowy Sącz 9:3

Klasyfikacja końcowa:

1. IV LO Olkusz

2. III LO Kraków

3. III LO Tarnów

4. IV LO Nowy Sącz

5. ZS Jabłonka

Skład IV LO: Emilia Januszek – Oliwia Bartusik, Amelia Basara, Oliwia Błaszczykiewicz, Eliza Faryńska, Wiktoria Fiołna, Karolina Herian, Wiktoria Kozyra, Vanessa Nowak, Kamila Pietruszka, Julia Polakowska, Matylda Sarota, Nikola Sołościuk, Natalia Stach, Aleksandra Zub.

Opiekunowie: Katarzyna Polak i Aleksandra Krupa

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze