Kanalizacja, Strefa Aktywności Gospodarczej, basen, drogi – to najważniejsze inwestycje zaplanowane na przyszły rok w Bukownie. Władze miasta pokazały projekt budżetu. – Wydaje się nam, że o ile nie nastąpi jakieś gwałtowne załamanie gospodarcze, budżet jest realny. Założone wydatki są dość optymistyczne, bo 34 procent z tej puli przeznaczamy na wydatki majątkowe. Miasto ma parcie na rozwój. Jeśli uda nam się ten budżet zrealizować, na pewno będziemy się bardzo cieszyć – twierdzi wiceburmistrz Bukowna Józef Paluch.
36,3 mln złotych mają wynieść przyszłoroczne dochody. Najwięcej wpływów do miejskiej kasy ma pochodzić z podatków (20,8 mln złotych). 7 mln zaplanowano jako dochody majątkowe, są to głównie dotacje unijne.
Tradycyjnie największą pozycją po stronie bieżących wydatków jest oświata. W przyszłym roku pochłonie ona ponad 10 mln 800 tys. złotych. – Te wydatki rosną niewspółmiernie do zadań oświatowych, bo liczba uczniów spada. Mamy pewne przemyślenia na ten temat i na pewno będziemy musieli podjąć pewne kroki, aby oświata kosztowała nas mniej – mówi wiceburmistrz Paluch.
Wydatki na inwestycje mają wynieść 13,7 mln złotych. Władze miasta założyły, że w przyszłym roku dokonają kilku sporych drogowych modernizacji. Za 215 tys. złotych ma zostać wykonana kanalizacja deszczowa na ul. Leśnej, Granicznej, Sosnowej i Brzozowej oraz projekt kanalizacji na ul. Reymonta. Przebudowie mają ulec drogi i chodniki na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Mickiewicza i Sienkiewicza, co kosztować będzie 350 tys. złotych. W budżecie założono też budowę ul. Granicznej (85 tys. złotych), budowę chodnika przy ul. Starczynowskiej (50 tys. złotych), budowę drogi na osiedlu „Szkolna” (120 tys. złotych), wykonanie drogi w kierunku Podlipia (30 tys. złotych) oraz modernizację wyjścia z tunelu (150 tys. złotych). Przy Zespole Szkół nr 2 ma powstać wielofunkcyjne boisko, za 100 tys. złotych.
3,2 mln złotych miasto wyda na kontynuację przebudowy kąpieliska przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Prace będą dotyczyć m. in. budowy instalacji wodno-kanalizacyjnej, budowy stacji uzdatniania wody, dokończenia niecki, montażu brodziku oraz zjeżdżalni. – Nie chcemy się przeinwestować, moglibyśmy oddać basen do użytku w przyszłym roku, ale w wieloletniej prognozie finansowej zaplanowaliśmy zakończenie tej inwestycji na 2013 rok. I to się uda bez nadmiernego wysiłku – dodaje wiceburmistrz Paluch. Prawie 2 mln złotych miasto dokłada do ponad 6,2 mln złotych unijnej dotacji na uzbrojenie Strefy Aktywności Gospodarczej.
Czy budżet zostanie zaakceptowany przez radnych, okaże się w grudniu.
Trudno jest oceniać człowieka nie znając kryteriów oceny. Trzeba się dowiedzieć jakie i ile funduszy otrzymuje Piotr od Burmistrza na remonty i rozwój placówki, a jakie są dochody z jego inicjatywy. Jakie dotacje były w oresie porównywalnym z poprzednim dyrektorem. Myślę, że głównym zatorem do stanowiska dyrektora jest wykształcenie.
W tym roku skończono remont rynku i stadionu na Czarnej Górze…piłkarze z Olkusza strzelili 60 bramek, grają jak Barcelona i właśnie awansowali do 1 ligi…płyta rynku wygląda pięknie…liczne fontanny, piękne oświetlenie i pozłacane rzeźby cieszą serce…zbliża się Sylwester więc na olkuskim rynku zagrają najlepsze zespoły w Polsce…Pokaz sztucznych ogni rozświetli całe miasto…piję szampana, śpiewam, tańczę…zabawa trwa do białego rana…wtem budzi mnie krzyk żony: Stachu stawaj do roboty !…budzę się i czar pryska…rynek jest nadal rozkopany, stadion straszy dziurawym ogrodzeniem, drużyna piłkarska nadal w 5 lidze a w Sylwester pojadę do Krakowa…myślę sobie: nie szkodzi…kolejnej nocy znowu mi się coś fajnego przyśni 🙂
może teraz będzie Galeria Olkusz w Olkuszu ta firma Central Developments tak pisze tutaj
http://www.propertynews.pl/centra-handlowe/central-developments-postawi-centrum-handlowe-w-zawierciu,5612.html
Nie pozostaje nic innego, jak tylko władzy w Bukownie kibicować, niech ta olkuska ma dobry sąsiedzki przykład, i niech go bierze :).