Olkusz, Żurada

– Dziura na dziurze – tak wygląda fragment ul. Wierzbie w Żuradzie. – Sąsiad rozwalił tu oponę. Interweniowaliśmy już w gminie w sprawie remontu. Kiedy wreszcie droga zostanie porządnie naprawiona? – z taką interwencją zwrócił się do naszej redakcji mieszkaniec Żurady. Podobnie sytuacja wygląda na ul. Kolejowej w Olkuszu.

Na odcinku ul. Wierzbie w Żuradzie nie da się przejechać samochodem, żeby nie wpaść w dziurę. Mieszkańcy opowiadają, że kilkakrotnie zgłaszali ten problem, ale bez rezultatu.

Podobną interwencję zgłosił nasz Czytelnik w sprawie ul. Kolejowej w Olkuszu. Chodzi o drogę nieopodal myjni samochodowej. – Dziury takie, że można koło urwać! Tak jest od mniej więcej pół roku. Telefony do gminy nic nie dają. Idzie zima i nie wyobrażam sobie, że będziemy jeździć po dziurawej drodze. Tu nawet doraźne łatanie nic nie da na dłuższą metę. Potrzebny jest solidny remont całego odcinka, najlepiej wymiana nawierzchni – opowiada nasz Czytelnik.

Obydwoma traktami administruje gmina Olkusz. Jak się dowiedzieliśmy w urzędzie, w najbliższym czasie na gruntowne remonty nie co liczyć.

– W listopadzie planowana jest korekta ubytków w drogach, które wymagają najpilniejszej interwencji. Dotyczy to m. in. ul. Wierzbie w Żuradzie. W ramach tej samej akcji bieżącej naprawy dróg planowana jest interwencja na ul. Kolejowej – odpowiada rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Gdzie jeszcze drogi wymagają pilnej naprawy? Piszcie w komentarzach!

Ul. Wierzbie:Ul. Kolejowa:0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
2 lat temu

skrzyzowanie na „obwodnicy” na Witeradów, skoro sie światła nie sprawdają, bo dwa razy w miesiacu jest wypadek to RONDO ..

kolo
kolo
2 lat temu

Żurada – wleczący się i pełzający remont ul. Starowiejskiej
Biema
Przemysłowa (jakis żart w ogóle, remont zablokowany przez Brico??)
Dworska
Baczyńskiego + Orzeszkowej
Curie Skłodowskiej
Mazaniec – hopki
Mazaniec/Krucza Góra – RONDO
Kościuszki ! ! ! (natychmiastowy remont , np. skrzyzowania ze Szpitalną – z okien przecież widzicie ten off-road, jak autem tu trzepie)..