malopolskie boiska

Urząd Marszałkowski w Krakowie rusza z nowym programem modernizacji infrastruktury sportowej. Już niebawem samorządy z terenu powiatu olkuskiego otrzymają na ten cel łącznie ponad 600 tys. zł. Środki przeznaczone zostaną na remont boisk szkolnych.

Program „Małopolskie boiska” realizowany jest po raz pierwszy. Inicjatywa zorganizowana przez władze województwa małopolskiego ma za zadanie poprawę dostępności do podstawowej bazy sportowej umożliwiającej rozwój dzieci i młodzieży. W tym celu Urząd Marszałkowski w Krakowie dofinansuje modernizację szkolnych boisk. Program zakłada wymianę nawierzchni: asfaltowych, betonowych i żużlowych na nawierzchnie poliuratanowe i polipropylenowe wraz z ewentualnym doposażeniem obiektów w nowe bramki, siatki, kosze i piłkochwyty.

Nabór wniosków projektowych odbył się w styczniu. Decyzja o przyznaniu dotacji zapadła na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego obiektu na swoim terenie. Wsparcie przypadające na daną inwestycję może wynieść maksymalnie połowę jej wartości, ale nie więcej niż 200 tys. złotych. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej udzielona zostanie 58 jednostkom samorządu terytorialnego z terenu Małopolski.

Władze województwa wydadzą na to zadanie aż 9 mln zł. Do samorządów z terenu naszego powiatu trafi z tej puli ponad 600 tys. zł. Największą dotację – ponad 177 tys. zł – uzyska Gmina Bolesław, która wyremontuje boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzykawie. Prawie 154 tys. zł otrzyma Miasto i Gmina Olkusz, która zainwestuje w modernizację obiektu w Zedermanie. Ponad 136 tys. zł trafi do Wolbromia na odnowienie boiska przy dawnym Gimnazjum nr 4. Powiat Olkuski otrzyma zaś 135 tys. zł dofinansowania na unowocześnienie infrastruktury sportowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkusz.

fot: Biuro Prasowe UMWM

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze