10. grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku do akcji pisania listów domagających się zwolnienia osób więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka przyłączyły się osoby z ponad 200. miejsc w całej Polsce. Napisaliśmy łącznie 182 957 listów w szkołach, kawiarniach, kinach, teatrach, biurach, centrach kultury, na dworcach, placach, w domach…

Gratuluję naszej szkole – napisaliśmy 258 listów m. in. w obronie rosyjskiego zespołu Pussy Riot, Chiou Ho-shuna z Tajwanu, chińskiego prawnika Gao Zhishenga, białoruskiego więźnia sumienia Alesia Bialackiego, więźnia bazy Guantanamo na Kubie – Hussaina Salema Mohammeda Almerfediego, Juana Almonte Herrery z Republiki Dominikańskiej, irańskiej aktywistki działającej na rzecz praw człowieka – Narges Mohammadi. Okazaliśmy także wsparcie dla Rosy Franco – matki zamordowanej Marii Isabel Franco, mieszkańców libijskiej miejscowości Tawarga, oraz społeczności Bodo z Nigerii.
Chciałabym podziękować WSZYSTKIM, którzy zaangażowały się w Maraton. Dziękuję także za poparcie tej inicjatywy przez panią dyrektor i młodzież Gimnazjum nr 2 w Olkuszu.
Miejmy nadzieję, że nasze listy odniosą upragniony skutek.

2 lo listy2

2 lo listy3

 

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o