W najbliższą środę, tj. 25 sierpnia, o godz. 16.00 Stowarzyszenie „STOP dla DOPALACZY” wraz ze Stowarzyszeniem „Rycerze Kolumba” i Związkiem Strzeleckim „Strzelec” zorganizuje marsz przeciwko funkcjonowaniu w naszym mieście sklepów z dopalaczami. O godz.16.00 planowane jest rozpoczęcie marszu na ul. Krakowskiej (obok Rycerza). Zgromadzeni przejdą pod miejsca, gdzie funkcjonują sklepy z tymi substancjami, i złożą w ich okolicy wiązanki suchych kwiatów z napisem „Ostatnie pożegnanie dopalaczy”.

Rozdawane będą także ulotki informujące o negatywnych skutkach działania tych substancji. – Będziemy także zbierali podpisy z wnioskiem o przyspieszenie prac nad ustawą zakazującą sprzedaży dopalaczy – informuje Łukasz Kmita, inicjator marszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
niunia
niunia
13 lat temu

[quote name=”Luksja”]a ten marsz to sie w koncu udal czy nie.[/quote]
nie wiem o ci ci chodzi – jednym pewnie się udał – innym nie – ja tam byłam i mało ludzi było

Luksja
Luksja
13 lat temu

a ten marsz to sie w koncu udal czy nie.

WHITE MAN
WHITE MAN
13 lat temu

Wielu tutaj napisało, że palenie „maryśki” nie szkodzi. Tak, jak kryminolog czyta z palców, a refleksolog z pięt, tak z waszych kilku zdań wystukanych na klawiaturze jasno wynika, że palenie „maryśki” bardzo, ale to bardzo wam zaszkodziło. W ciemno piszę, że połowę mózgu macie już zjedzoną, i tylko od was zależy, kiedy stracicie drugą. I wtedy to już będzie tak, że nie odróżnicie zielonej „maryśki” od żółtych psich odchodów, powodzenia życzę, i smacznego 😡

Rasta
Rasta
13 lat temu

Stary! Zrobiłeś co najmniej 6 błędów ortograficznych i z 12 gramatycznych. Skoro taki z Ciebie rasta to zapewne nie palisz tytoniu , nie pijesz alkoholu oraz nie jesz mięsa 😛 Popatrz na to z innej strony – jesteś biały i nie masz dredów. Bo jak sam napisałeś „zycia rastamanów nie składa sie tylko na jeb** rasy białych”.

[quote name=”lukens.THC”]a po 2 wyznawanie stylu zycia rastamanów nie składa sie tylko na jeb** rasy białych bo to sa boboshanti i to te ludzie byli pierwszysmi rasistami na swiecie doucz sie troche a puzniej wypowiadaj sie …..(moderacja)xD POPACZ ILE LUDZI BIAŁYCH ZYJE NA JAMAJCE WSRUD RASTAMANÓW I MAJA SIE LEPIEJ NIZ U NAS W POLSCE JAK CZŁOWIEK jest ok to wszedzie przezyje !![/quote]

lukens.THC
lukens.THC
13 lat temu

a po 2 wyznawanie stylu zycia rastamanów nie składa sie tylko na jeb** rasy białych bo to sa boboshanti i to te ludzie byli pierwszysmi rasistami na swiecie doucz sie troche a puzniej wypowiadaj sie …..p(moderacja) xD POPACZ ILE LUDZI BIAŁYCH ZYJE NA JAMAJCE WSRUD RASTAMANÓW I MAJA SIE LEPIEJ NIZ U NAS W POLSCE JAK CZŁOWIEK jest ok to wszedzie przezyje !!

lukens.THC
lukens.THC
13 lat temu

chyba cie pojeb*** 8) cpun to twoj stary … cpuny to te ludzi co cpaja własnie dopalacze a jaranie zioła miom zdaniem to nie cpanie !! bo nikt po tym nie umarł a dopalacze sa na rynku krutki okres i ile ludzi juz odpadło po tym ..?? to jest cpanie „NAZYWANIE MNIE CPUNEM TO ZWYKŁE OCZERNIANIE ZIOŁO BYŁO JEST I BEDZIE JARANE” JE*** DOPALACZE wypalic wszystkie te sklepy i włascicieli 😆

Rasta
Rasta
13 lat temu

Do wszystkich rasta: Głównym punktem wyznania określanego jako rastafarianizm jest nienawiść do białej rasy. 😆 😆 Wy nie jesteście rasta – wy jesteście zwykłe ćpuny 🙂

lukens.THC
lukens.THC
13 lat temu

JE*** DOPALACZE SCIERWO I TYLE ;] WYPALIC TO WSZYSTKO MY CHCEMY PRAWDZIWA LEGALIZACJE A NIE SCIERWEM ZAMYDLAJĄ NAM OCZY!!

Rastaman Shop
Rastaman Shop
13 lat temu

DOPALACZE SĄ OK KTO JEST PRZECIW TEN JEST GEJ 🙂

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć
13 lat temu

Panie Lukaszu. Gdyby ktoś przyszedl pod mój sklep, który prowadzę zgodnie z prawem, i uprawial pod nim jakieś czary-mary, harce, lub inne happeningi bo „coś tam”, to najzwyczajniej w świecie obilbym mu gębę.

Caly czas mam nadzieję, że wlaściciele sklepów z dopalaczami i dopalaczy smakosze okażą się być bardziej wyrozumiali ode mnie, będą mieli więcej rozsądku od Was i nie dadzą się sprowokować.
Nie mam nic do motywów waszego dzialania, sam jestem przeciwko, mam natomiast wiele do formy jaką proponujecie. Niech Pan nazywa waszą akcję jak chce, po mojemu to jest ZADYMA, i po raz kolejny proszę o wzięcie przykladu z Waszego kolegi, posla Jacka Osucha, który wie, jak powinno się rozwiązywać spory w sposób cywilizowany.

Plakaty tak, ulotki tak, rozmowy, dyskusje, interpelacje tak, ale funkcjonujące zgodnie z prawem sklepy absolutnie nie powinny być adresatem waszych poczynań. Czy piszę coś dla Was niezrozumialego?!

Łukasz Kita
Łukasz Kita
13 lat temu

Dziwie się Panie Piotrze, ze wysuwa Pan wnioski, które nie dość ze nie mają nic wspólnego z prawdą, to jeszcze nie trzymają się całości.
Jeśli sugeruje Pan, że chce skłócić Olkuszan to jest Pan w dużym błędzie. Marsz jest inicjatywą, która ma na celu coś pokazać – dotrzeć z informacją do młodych o szkodliwości dopalaczy, pokazać, że w Olkuszu nie przyglądamy się bezczynnie na takie działania. .
Żałuję, że zamiast przyjść i porozmawiać – poznać dogłębnie moja opinie na dane tematy – wypisuje Pan nieprawdę i przyprawia mi Pan Gombrowiczowska „gębę”.

pozdrawiam z wyrazami szacunku

Ł.K.

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć
13 lat temu

Jestem przeciwko wszelkim narkotykom i dopalaczom, choćby dlatego, że żyję na tym świecie ponad 50 lat i nigdy do niczego nie byly mi potrzebne, a mam się bardzo dobrze.

Posel Jacek Osuch skladając interpelację poselską w tej sprawie postępuje mądrze, zgodnie z prawem i zasadami cywilizowanego państwa.

Pan Lukasz i „wiatrówkowa” organizacja (z PIS) świadomie wyprzedzając decyzję rządu (PO) usilują rozpętać w Olkuszu pod pretekstem marszu awanturę, jestem pewien, że zgodnie z otrzymanymi ZALECENIAMI. I nie chodzi mi o plakaty czy ulotki. Tak, jak Kaczyńscy Polskę, tak teraz olkuski PIS chce ulicznymi akcjami sklócić miasto i podzielić na tych „ZA” i tych „PRZECIW”. Ci „ZA” będą odurzeni dopalaczami, ci „PRZECIW” – patriotyzmem – Oj będzie się dzialo, i jeszcze nie raz! PIS to po prostu bardzo lubi – zobaczymy, czy polubią to także Olkuszanie?!

Pucek
Pucek
13 lat temu

Jestem calkowicie za legalizacja marichuany ale tez calkowicie za delegalizacja dopalaczy wiec calkowicie popierajac ta inicjatywe (nawet jezeli ma ona jakies drogie propisowaskie dno) wolalbym zeby w logo nie byl lisc konopii indyjskiej ktora jak wiadomo w czasach drogiej wojny swiatowaej byla podstawowa roslina gospodarcza z ktorej produkowano prawie wszystko.

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć
13 lat temu

Poprawione:
Przypominam, że na chwilę obecną sklepy sprzedające dopalacze funkcjonują zgodnie z prawem, więc ich właściciele mogą poprosić służby miejskie o pomoc i interwencję.

Na swoim blogu Pan Łukasz Kmita, organizator marszu, zarzuca Sejmowi, że przed wakacjami nie wdrożył w życie przepisów zakazujących sprzedaży w/w napojów.

Przypominam jeszcze raz Panu Łukaszowi, że Sejm i Rząd przed wakacjami zajmował się sprawami nadzwyczajnej wagi państwowej, to znaczy powodzią i próbą ekspresowego wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej POD WYRAŹNYM NACISKIEM PIS i jego prezesa. Niedługo potem Prezes miał pretensje do wszystkich, że ręka brata nie pasowała do tułowia, do czego, biorąc pod uwagę POŚPIECH spowodowany NACISKIEM mogło faktycznie dojść.

I jaki z tego wniosek? PIS uwielbia POŚPIECH i lubi mieć potem nieuzasadnione pretensje do wszystkich i o wszystko, a nieuzasadnione żale są jedną z wielu cech charakteryzujących ODCHODZĄCY W NIEPAMIĘĆ (taką trzeba mieć nadzieję) KACZYZM.

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
13 lat temu

Przypominam, że na chwilę obecną sklepy sprzedające dopalacze funkcjonują zgodnie z prawem, więc ich właściciele mogą bez oporów poprosić służby miejskie o interwencję.
Na swoim blogu Pan Łukasz Kmita zarzuca Sejmowi, że ten nie wdrożył w życie przed wakacjami przepisów zakazujących ich sprzedaży. Zatem, przypominam jeszcze raz Panu Łukaszowi o krótkiej, charakterystycznej dla członków PIS-u pamięci, że Sejm i Rząd przed wakacjami zajmowali się sprawami nadzwyczajnej wagi państwowej, to znaczy: ekspresowym wyjaśnianiem przyczyn tragedii smoleńskiej NA WYRAŹNE ŻĄDANIA ze strony PIS i jego Prezesa. Niedługo potem Prezes PIS miał pretensje do wszystkich, że ręka nie pasowała do tułowia, co przy żądaniu pośpiechu, i przy skutkach tak wielkiej tragedii mogło się faktycznie zdarzyć. I jaki z tego wniosek? PIS lubi mieć pretensje do wszystkich i o wszystko, a nieuzasadnione pretensje są jednym z wielu cech charakteryzujących odchodzący powoli w niepamięć (taką trzeba mieć nadzieję), KACZYZM.

NCIS
NCIS
13 lat temu

Jak co niektórzy chcą kupować to gó*** to niech kupują…przynajmniej grabarze zarobią 😀

[quote name=”Piotrek Nogieć”]
Jestem za rozwieszaniem plakatów i mądrym uświadamianiu mlodych o zagrożeniu, ale jestem zdecydowanie przeciwko podobnym, trącącym „kaczyzmem”, wystąpieniom. Myślę, że urzędnicy wydający zgodę na takie demonstracje liczą się z tym, że wystąpienia „strzelców” i „rycerzy” mogą wkrótce przerodzić się w „olkuską”, nikomu niepotrzebną wojnę?! Nasuwa się kolejne pytanie: Co będzie powodem następnej demonstracji?![/quote]
Bardzo dobrze napisane.

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć
13 lat temu

I jeszcze jedno. Jak donoszą codziennie ogólnopolskie media, aktywiści propisowscy lubują się w ulicznych demonstracjach. I nie jestem do końca przekonany, czy bardziej chodzi tutaj o „troskę”, czy bardziej o wywolanie kolejnej, tym razem olkuskiej burdy.

Jestem za rozwieszaniem plakatów i mądrym uświadamianiu mlodych o zagrożeniu, ale jestem zdecydowanie przeciwko trącącym „kaczyzmem” wystąpieniom. Myślę, że urzędnicy wydający zgodę na takie demonstracje liczą się z tym, że akcje „strzelców” i „rycerzy” mogą wkrótce przerodzić się w „olkuską”, nikomu niepotrzebną wojnę. Nasuwa się pytanie: Co będzie powodem kolejnej demonstracji zorganizowanej przez PIS?!

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć
13 lat temu

Czy, jak sama nazwa wskazuje, rycerze będą zaopatrzeni w szable, miecze, topory, a strzelcy w dubeltówki lub inną broń „rurkową”? A może będą mieli ze sobą „wodę święconą” w kanistrach?! Na blogu „Olkuskiej Elyty” napisalem co o tym sądzę, zapraszam.

sdfg
sdfg
13 lat temu

co ma gandzia do dopalaczy 😀

Smakosz
Smakosz
13 lat temu

I jeszcze sklepy z godzała pozamykać

xD
xD
13 lat temu

Żal mi was 😀