zbiórka żywnosci 2016

W najbliższy weekend, od 25 do 27 listopada, w olkuskich marketach odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcję po raz kolejny organizuje Stowarzyszenie „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności.

Zainteresowani udziałem w zbiórce mogą przekazać część swoich zakupów wolontariuszom, którzy będą dyżurować przy specjalnie oznakowanych koszach. Tradycyjnie z zebranej żywności przygotowane zostaną paczki świąteczne dla osób potrzebujących z powiatu olkuskiego. Najbardziej potrzebne produkty spożywcze to: konserwy, mleko, olej, słodycze.

– Z roku na rok zainteresowanie akcją jest coraz większe. Cieszymy się, że nie brakuje ludzi o wielkich sercach, którzy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka. Czekamy na Was w 14 sklepach: Biedronkach, Lidlu, Leviatanie, PSS Społem, Stokrotce, Delikatesach przy ul. Bylicy i al. Tysiąclecia – zachęca Janina Lenarczyk, koordynatorka Centrum Wolontariatu w Olkuszu.

Podobnie jak w poprzednich akcjach, także i teraz w sklepach dyżurować będą członkowie wszystkich Szkolnych Klubów Wolontariackich, czyli uczniowie olkuskich szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 i ZS nr 4.

Fot. bankizywnosci.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze