memorial1

I znowu padł rekord. Tym razem już blisko 500 uczniów olkuskich szkół walczy o puchary w Memoriale im. Juliana Kazibuta. Ten turniej piłki ręcznej dzieci i młodzieży rozgrywany jest już po raz trzeci. Rywalizacja rozpoczęła się w środę od konkurencji dziewczynek ze szkół podstawowych.

– Bierzecie udział w turnieju, który zorganizowany jest, by uczcić pamięć Juliana Kazibuta, który bardzo zasłużył się dla olkuskiej piłki ręcznej. Włożył wiele zaangażowania, by drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej w Olkuszu mogła dojść do ekstraklasy. Bardzo nas cieszy, że chcecie grać w piłkę ręczną i być może pójdziecie w ślady starszych olkuskich zawodniczek – mówił, otwierając turniej, wiceburmistrz Olkusza Marcin Pietraszewski.

W środę, na olkuskiej hali sportowej stanęło naprzeciw siebie aż 10 drużyn dziewczęcych z memorial2olkuskich podstawówek. Nieprzypadkowo turniej otwiera właśnie ich rywalizacja, bo to wśród młodszych dziewcząt szczypiorniak cieszy się największą popularnością. Przyczyniają się do tego na pewno utworzone przed kilku laty klasy usportowione, w których na dodatkowej godzinie w-f dziewczynki uczą się tej gry.

memorial4

Nie jest to jednak regułą. W turnieju biorą udział również te szkoły, które takich dodatkowych zajęć nie prowadzą. Poza tym w memoriale uczestniczą też chłopcy z dziewięciu szkół – zmierzyli się oni ze sobą w czwartek. N

ie brakuje reprezentacji gimnazjów i liceów. Te rywalizują ze sobą w piątek i poniedziałek – w sumie o puchar zagra 18 drużyn z tych szkół.

Katarzyna Polak z SPR Olkusz, przyznaje że turniej ma coraz wyższy poziom. – Widać, że z roku na rok jest coraz lepiej. Szczególnie dotyczy to dziewczynek, które chodzą do klubu piłki ręcznej. One wyraźnie odstają od swoich koleżanek i robią duże postępy. Ale cieszy nas nie tylko to, ale również to, że coraz więcej dzieci chce się w to bawić – podkreśla Katarzyna Polak.

Memoriał zakończy się w poniedziałek, ale wręczenie nagród odbędzie się dopiero 25 maja podczas Spartakiady Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Olkusz na stadionie na Czarnej Górze. Na zwycięskie drużyny w każdej kategorii czekają puchary i komplet koszulek na mecze dla całego zespołu, wraz z dwoma dresami dla bramkarzy. Dla pozostałych zawodników przygotowano pamiątkowe koszulki, a dla drużyn – piłki.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:20179}{joomplu:20132}{joomplu:20115}{joomplu:20198}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze