sag_buk2-1

8 mln 255 tys. złotych będą kosztować przyszłoroczne prace przy Strefie Aktywności Gospodarczej w Bukownie. Spora część tej kwoty pochodzi z funduszy europejskich. Strefa będzie gotowa w grudniu 2012 roku, a zainteresowanie kupnem działek od dawna jest ogromne.

Na zagospodarowanie 34 hektarów pod inwestycje przy ul. Kolejowej Bukowno otrzymało ogromną unijną dotację – 15 mln 200 tys. złotych. Wartość całego przedsięwzięcia oszacowano na około 19 mln złotych. W projekcie przyszłorocznego budżetu na budowę dróg w strefie zapisano 4 mln 359 tys. złotych: 3 mln 359 tys. złotych pochodzi z unijnej dotacji, a 1 mln złotych to wkład własny miasta. Za 3 mln 895 tys. złotych budowana będzie kanalizacja sanitarna i opadowa. Do tego zadania Unia dokłada 2 mln 900 tys. złotych, reszta sfinansowana będzie z miejskiej kasy.

Część nieruchomości należy do Skarbu Państwa. Proces komunalizacji gruntów, rozpoczęty w 2006 roku, jeszcze trwa. Zgodnie z zapowiedziami,sag_buk1-1 władze miasta zrobią wszystko, aby jak najwięcej terenu należało do nich. Rok temu Bukowno było właścicielem prawie 24 ha gruntów w strefie. Z 10 ha położonych przy ul. Kolejowej utworzono podstrefę Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To z pewnością zachęci jeszcze więcej przedsiębiorców do kupna, ponieważ mogą oni liczyć m. in. na specjalne ulgi podatkowe obowiązujące tej strefie.

Władze miasta skrupulatnie realizują harmonogram działań i jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Ściągnięcie inwestorów oznacza powstanie nowych miejsc pracy oraz zasilenie miejskiej kasy wpływami z podatków. Jeszcze przed utworzeniem strefy około 6 hektarów zostało sprzedanych prywatnym podmiotom. – Zainteresowanie tymi terenami jest ogromne. Pytają o nie zarówno nasi lokalni przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele firm spoza powiatu. Zdarzają się zainteresowani działkami z ogólnopolskich firm, które mają swoje filie za granicą – mówi Beata Guzińska, kierownik Referatu Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych bukowieńskiego urzędu.

W inwestycyjnych planach Bukowno wesprą władze województwa. W „Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020” wpisana jest budowa drogi Bukowno – węzeł Baliński na drodze A4. Dzięki temu ciężkie samochody nie będą poruszać się po miejskich drogach.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
pinkiObservatoreJlcusianoMłodyciekawskimariuszek200 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pinki
pinki

W Bukownie nie jest wcale tak kolorowo owszem robia pod inwestycje tereny bo gmina bedzie miała z tych firm co powstana sianko a juz o zwyklych mieszkancach sie nie mysli juz od roku chce postawic garaz i nie ma gdzie .nawet blaszaka,a chciec kupic garaz w bukownie cena za 15m2 murowany to18tys zł.

ObservatoreJlcusiano
ObservatoreJlcusiano

Bukowno wydaje się być dobrze zarządzanym miastem. Tam ciągle coś się dzieje, ciągle coś się robi.
A w Olkuszu śpią. Zero aktywności, zero pomysłów, zero rozwiązań, a jeżeli już, robi się byle co, byle jak, byle dziś – jakby najważniejsze bylo… życie po życiu! 🙂

Młody
Młody

Ale w Bukownie nie będzie rynku pod magistratem …

ciekawski
ciekawski

„Zgodnie z zapowiedziami, władze miasta zrobią wszystko, aby jak najwięcej terenu należało do nich”
Jakieś dziwne mam skojarzenia co do władz Olkusza… 😡

mariuszek200
mariuszek200

witać ze w Olkuszu nic nie ma ciekawego.

jacek.s
jacek.s

W Bukownie chcą i się da, w Olkuszu się nie da, a może tylko nie chce się im