Do tragicznego wypadku doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu. Przed dwudziestą, kierujący renaultem megane, 24-letni mieszkaniec Sosnowca, potracił pieszego znajdującego się na lewym pasie jezdni. Z wstępnych ustaleń policji wynika, ze pieszy najprawdopodobniej chciał przebiec przez trasę. Zginął na miejscu. Mundurowi nadal ustalają jego tożsamość.
To już czwarta ofiara śmiertelna wypadków drogowych do jakich doszło w tym roku w Olkuskiem.
Niestety takich tragicznych zdarzeń może być więcej. To zarówno dla pieszych jak i kierowców najgorsza pora roku. Częste opady, mgły i szybko zapadający zmrok powodują, że drogi są znacznie bardziej niebezpieczne. – Apelujemy, by kierowcy zwracali baczniejszą uwagę na pieszych. W wielu miejscach drogi są źle oświetlone i brakuje chodników. Piesi natomiast powinni pamiętać o elementach odblaskowych. Obowiązek noszenia odblasków mają dzieci i młodzież do 15 roku życia – podkreśla młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy olkuskiej policji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
14 lat temu

Policja, może mniej egzekwuje, a bardziej promuje konieczność noszenia elementów odblaskowych. Co roku rozdają odblaski we wszystkich szkołach, przy okazji prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze. Ale jeśli policjant zauważy, że dziecko chodzi po zmroku ulicą i nie ma odblasków może ukarać rodziców mandatem. Tyle, że teraz niemal każda zimowa kurtka i plecak do szkoły mają choćby drobne elementy odblaskowe.

T
T
14 lat temu

a kto te odblaski egzekwuje???