– Dlaczego trawa przy chodniku wygląda jak wygląda? – Z takim pytaniem zgłosili się do naszej redakcji mieszkańcy jednego z bloków znajdujących się przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Ich celem było zwrócenie uwagi na zaniedbaną zieleń w swojej okolicy. Z wyjaśnień, jakie udzielił nam Zarząd Drogowy w Olkuszu wynika, iż niedługo po na naszej interwencji w miejscu tym przeprowadzone zostały prace pielęgnacyjne.

Niedawno do naszej redakcji zgłosili się z interwencją mieszkańcy, którzy chcieli zwrócić uwagę na trawnik przylegający do chodnika na wysokości bloku przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 71. Z informacji, jakie nam przekazano wynika, że za stan zieleni w tym miejscu odpowiada Zarząd Drogowy w Olkuszu, będący zarządcą drogi powiatowej nr 1159K. Postanowiliśmy poprosić tę instytucję o komentarz w tej sprawie.

Z informacji nadesłanej do naszej redakcji wynika, że jednostka ta systematycznie i w miarę potrzeb prowadzi prace związane z koszeniem poboczy w ciągach dróg powiatowych, w tym również przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. W dniu 29 lipca bieżącego roku były przeprowadzone przez służby drogowe prace związane z koszeniem trawników wzdłuż wymienionego traktu, w tym również w opisanym miejscu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze