Olkusz

Piątek 15 marca oraz sobota 16 marca upłyną w Olkuszu pod znakiem Świątecznej Zbiórki Żywności, organizowanej przez olkuskie Centrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” oraz Bank Żywności w Krakowie. Pomóc może każdy!

Tradycyjnie, tego typu zbiórki organizowane są przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy: przez dwa dni w dużych sklepach wolontariusze z olkuskich szkół średnich (I LO, II LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 oraz ZS nr 4) będą dyżurować przy specjalnie oznaczonych koszach, do których będzie można przekazywać zakupione artykuły spożywcze. 

Olkuskie sklepy, w których będzie można podzielić się zakupami z potrzebującymi to: wszystkie Biedronki, Lewiatan przy Alei 1000-lecia, Stokrotka na Osiedlu Młodych, delikatesy Centrum przy ulicy Króla Kazmierza Wielkiego oraz sklepy Społem PSS.

„Każda kolejna zbiórka żywności to dowód na to, że ludzi o wielkich sercach, nawet w trudnych czasach, nie brakuje. Kosze wypełnione po brzegi najlepiej świadczą o chęci pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i na wiele rzeczy ich po prostu nie stać. Razem możemy sprawić, że będą mieć piękne święta!” – zachęca do udziału w zbiórce koordynatorka akcji Janina Lenarczyk.

Wszystkie zebrane produkty zostaną przekazane w formie paczek najbardziej potrzebującym mieszkańcom z naszej okolicy. 

fot. Banki Żywności

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze