Sieniczno

-Z powodu powtarzających się włamań na naszym terenie w dniu wczorajszym w Sienicznie została utworzona Straż Obywatelska – taki wpis pojawił się 2-go listopada na fejsbukowym profilu sołectwa Sieniczno. Na odzew mieszkańców nie trzeba było długo czekać.

-Musimy sami o siebie zadbać i być czujni. Oczywiście o naszej akcji poinformowaliśmy policję – mówi sołtys Sieniczna Mariusz Gaszczyk, inicjator akcji. 

Mieszkańcy uznali, ze to dobry pomysł. -Na początek zgłosiło się kilkanaście osób, ale chętnych jest już więcej. Chodzimy i jeździmy po Sienicznie i okolicach, głównie wieczorami i nocami. Zwracamy baczną uwagę na obce samochody czy nieznane osoby kręcące się po sołectwie. Czujni jesteśmy cały czas – o to także apelujemy do mieszkańców, aby zwracali uwagę na wszystko, co wyda im się niepokojące i zgłaszali to na policję – opowiada sołtys.

Mieszkańcy wzięli „pod lupę” nie tylko swoją wieś, ale i okolice. Ustalają między sobą dyżury. – Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą efekt  – mówią uczestnicy akcji.    

fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze