Akcja pod taką nazwą ruszyła w Bukownie 8 kwietnia. Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku z wymiennymi wkładami powinny zostać dostarczone do każdego domu do soboty 11 kwietnia włącznie.

Bukowno to już kolejny samorząd z naszego powiatu, który w ten sposób dba o zdrowie mieszkańców. Maseczki pochodzą z kluczewskiej firmy „EEVI”. Ich dystrybucją zajmują się druhowie miejskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej Buczyna, zarządcy wspólnot mieszkaniowych, wolontariusze i miejscy radni.

Urząd informuje, że w budynkach wielorodzinnych zestawy maseczek wraz z ulotką informacyjną zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych umieszczonych na ich klatkach schodowych. Z kolei do osób mieszkających w domach jednorodzinnych zestawy dotrą bezpośrednio.

-Będziemy jeździć ulicami Bukowna codziennie po godz. 15.00 według harmonogramu dostępnego na urzędowej stronie internetowej i fejsbukowym profilu Miasto Bukowno. Nasłuchujmy też komunikatów głosowych ze strażackich wozów bojowych. Bardzo prosimy Państwa o współpracę i oczekiwanie na naszych wolontariuszy przy furtkach wejściowych na Państwa posesję. Prosimy też o zachowanie bezpiecznej odległości co najmniej 2 metrów od naszych wolontariuszy – mówi sekretarz miasta Bukowno Marcin Cockiewicz.

Władze miasta liczą, że dzięki akcji każda rodzina w mieście będzie w stanie bezpiecznie zrealizować wszystkie swoje niezbędne potrzeby, wiążące się z koniecznością wyjścia z domu. -Wszystkim Wolontariuszom naszej akcji serdecznie dziękujemy za pomoc w jej realizacji!  Pamiętajmy, że „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Jednocześnie apelujemy – zostań w domu! Prosimy mieszkańców o ograniczanie wyjść do niezbędnego minimum – apeluje Marcin Cockiewicz.

Harmonogramy dostaw zestawów maseczek ochronnych do będą aktualizowane na bieżąco na stronie urzędu umbukowno.pl

Wszystkie osoby, które nie otrzymają maseczek, będą mogły otrzymać je po świętach w urzędzie miasta, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Ważne! Należy pamiętać, aby przed założeniem maseczki umyć lub zdezynfekować ręce. Maska musi dobrze przylegać do twarzy i być sucha (wilgotna maska to większe ryzyko przeniesienia cząstek wirusa zawieszonych w kropelkach wydzieliny z dróg oddechowych). Maski nie można dotykać! Ciągłe dotykanie powoduje „wciskanie” osadzonej na niej wilgoci do środka, a to znów ułatwia przeniesienie cząstek wirusa. Maskę zakładamy przed wyjściem z domu.

Maskę trzeba prawidłowo ściągać – łapiemy za gumki/troczki od tyłu i ściągamy do przodu, nie dotykając głównej przedniej części maski, ostrożnie usuwamy filtr z kieszonki maseczki. Po zdjęciu maski myjemy ręce. Maseczkę zaraz po zdjęciu, a przed dezynfekcją wrzucamy do foliowego woreczka.

Używając maseczek bawełnianych lub innych wielorazowych trzeba pamiętać o właściwej dezynfekcji – roztworem alkoholu (minimum 70% spryskać i poczekać aż wyschnie), praniem w temperaturze powyżej 60 stopni z dodatkiem detergentu, lub wyjaławianiem w piekarniku przez 30 minut w 70 stopniach. Przed ponownym użyciem należy ją wyprasować.

fot. UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze