Olkusz

W piątek 8 grudnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem „Mikołajkowej lekcji WF-u z MOSiR-em”. Propozycja wspólnych zajęć ruchowych została skierowana do szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz, a na nasze zaproszenie odpowiedziało dziewięć placówek. Przez blisko trzy godziny na parkiecie, w tej niecodziennej lekcji wychowania fizycznego, udział wzięło stu uczniów z klas I – III wraz z opiekunami.

W gronie uczestników znalazły się cztery reprezentacje szkół miejskich: SP 1, SP 2, SP 4 i SP 5 oraz pięć szkół wiejskich: SP Kosmolów, SP Sieniczno, SP Gorenice, SP Zawada i SP Żurada. Dzieci w dziesięcioosobowych składach (5 dziewczynek i 5 chłopców) rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych, gdzie liczyły się szybkość, zwinność, celność oraz koordynacja ruchowa.

Zaczęło się jednak od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadziła pełniąca rolę gościa specjalnego Paula Masiuda, czyli jedna z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych w lokalnym środowisku szczypiornistek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz.

Zmagania na torach przeszkód zostały urozmaicone o wyścigi sztafetowe, a rywalizacja najmłodszych uczniów dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń, o czym świadczyły reakcje młodych widzów na trybunach, którzy żywiołowo wspierali swoje koleżanki i kolegów.

To naprawdę, zgodnie z założeniem był wspaniały czas, integrujący środowisko szkolne oraz promujący ruch i lekcje wychowania fizycznego. Każda reprezentacja występowała pod czujnym okiem wychowawcy lub nauczyciela WF-u i choć wszystkie konkurencje były na czas, to jednak w najważniejszym momencie wydarzenia – w trakcie dekoracji uczestników, wszystkie dzieci otrzymały identyczne upominki. Na szyjach dziewcząt i chłopców zawisły okolicznościowe medale, natomiast św. Mikołaj rozdał słodkie prezenty.

Wizytę św. Mikołaja swoim „czarodziejskim” występem freestyle football uświetnił Maciej Kryska, który razem z Paulą Masiudą wcielił się później w rolę elfów – pomocników. Na czele mikołajowego korowodu stanął natomiast Dyrektor MOSiR w Olkuszu. – Bardzo się cieszę, że ten pomysł udało się zrealizować i możemy się spotkać, w tak licznym gronie. Zaprosiliśmy Was na niezwykłą lekcję wychowania fizycznego, a Wy swoim zaangażowaniem i postawą udowodniliście, że było warto – mówił do wszystkich uczestników i ich opiekunów Jacek Bujas.

Mikołajkowa lekcja WF-u, to impreza która wróciła do kalendarza wydarzeń sprzed pandemii, pod nową nazwą i z nieco zmienionym scenariuszem. Jedno nie zmieniło się na pewno. Promujemy sport, także ten szkolny, a przez ruchową rywalizację zachęcamy do aktywnego stylu życiu. Mamy nadzieję, że ta nasza propozycja, ponownie na stałe zagości w kalendarzu imprez, a w tym miejscu raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim za piątkową obecność przy Wiejskiej 1a.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze