Olkusz

W sobotę 9 grudnia, w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbył się XXVI Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej. W zawodach w 4 kategoriach indywidualnych udział wzięło 76 zawodników z 16 dekanatów, w tym 5 księży.

Jak co roku w grudniu, do Olkusza zjechali ministranci i lektorzy z całej diecezji sosnowieckiej, by między sobą rozstrzygnąć kwestię tytułów mistrzowskich w tenisie stołowym. Uczestników turnieju finałowego wyłoniły wcześniejsze eliminacje w dekanatach, po których w stawce grających zostali najlepsi z najlepszych.

Sobotnie zawody z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza zostały rozegrane systemem pucharowym do dwóch przegranych spotkań. W kategorii duchownych grano natomiast systemem „każdy z każdym”.

W najmłodszej kategorii, a więc wśród Ministrantów równych sobie nie miał Alan Krzemiński z dekanatu Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej, który w meczu finałowym pokonał Jakuba Cisowskiego, reprezentującego dekanat Franciszka z Asyżu w Łazach. Co ciekawe, ten mecz był niejako rewanżem za ubiegłoroczne zmagania, kiedy to zwycięsko z pojedynku o „złoto” wyszedł Cisowski. Podium uzupełnił Filip Gola, także z dekanatu Franciszka z Asyżu w Łazach.

Najliczniejsze grono uczestników rywalizacji tworzyli tenisiści w grupie Lektorów Młodszych. Tutaj triumfował Kacper Pęczek z dekanatu Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej, po zwycięskim finale z Janem Wardęgą ze św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Wolbromiu. „Brąz” dla Konrada Galasa z NMP Nieustającej Pomocy w Jaworznie.

W kategorii Lektorów Starszych, w której zagrali uczniowie szkół średnich i studenci, najlepiej poradził sobie Adrian Pietrzak z Sosnowca, w meczu finałowym pokonując Pawła Porca z Łaz. Trzecie miejsce dla Karola Imiołka z Wolbromia za zwycięstwo z Adrianem Rosą z Jaworzna.

Wzorem poprzednich lat, również i w tym roku przy stołach tenisowych stanęli duchowni. Księża zagrali systemem „każdy z każdym”, a niepokonany w gronie kapłanów okazał się ks. Krzysztof Jabłoński z dekanatu św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, sprawujący posługę w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Drugie miejsce dla ks. Łukasza Wawrzyniaka z Będzina, a trzecie dla ks. Artura Seweryna z dekanatu NMP Wspomożycielki Wiernych w Jaroszowcu.

Zwycięzcy wszystkich kategorii indywidualnych, oprócz gratulacji otrzymali też statuetki oraz pamiątkowe dyplomy. Przy okazji turnieju, wyłoniono również najlepszy dekanat. Najrówniej grali reprezentanci dekanatu Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu (170 pkt.).

Wyniki:

Kategoria „Ministranci” roczniki 2012-2016:

1. Alan Krzemiński (Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej)

2. Jakub Cisowski (Świętego Franciszka z Asyżu w Łazach)

3. Filip Gola (Świętego Franciszka z Asyżu w Łazach)

Kategoria „Lektorzy Młodsi” roczniki 2008-2011:

1. Kacper Pęczek (Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej)

2. Jan Warzecha (Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Wolbromiu)

3. Konrad Galas (NMP Nieustającej Pomocy w Jaworznie)

Kategoria „Lektorzy Starsi” roczniki 2003-2007:

1. Adrian Pietrzak (Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu)

2. Paweł Porc (Świętego Franciszka z Asyżu w Łazach)

3. Karol Imiołek (Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Wolbromiu)

Kategoria „Duchowni”:

1. Ks. Krzysztof Jabłoński (Świętego Andrzeja Apostoła w Olkuszu)

2. Ks. Łukasz Wawrzyniak (Trójcy Świętej w Będzinie)

3. Ks. Artur Seweryn (NMP Wspomożycielki Wiernych w Jaroszowcu)

Najlepsze dekanaty:

1. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu – 170 punktów

2. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej – 151 punktów

3. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej – 134 punkty

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze