Olkusz

To niezwykłe mikołajkowe wydarzenie dla pociech zorganizowali funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie: do udziału w akcji włączyli się również mundurowi z Komisariatu Policji II w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, którzy dbali o bezpieczeństwo małych podróżników w czasie przejścia z olkuskiego Dworca PKP do Miejskiego Ośrodka Kultury i olkuskiej Biblioteki. Współorganizatorem wydarzenia było także kierownictwo małopolskiego oddziału POLREGIO.

We wtorek 6 grudnia około godziny 10:00 pociąg z grupą 150 uczniów klas I-III krakowskich szkół podstawowych, wraz z opiekunami i krakowskimi stróżami prawa, dotarł do Olkusza, gdzie w gotowości oczekiwali na nich kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu: policjanci zadbali, by mali podróżnicy bezpiecznie przeszli ulicami miasta i dotarli do budynku MOK-u, gdzie z kolei Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Michał Mączka oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu młodszy inspektor Adam Milanowski przywitali przybyłych do Srebrnego Miasta gości. Następnie, burmistrz Piaśnik życzył dzieciom udanego pobytu i pięknych wspomnień ze Srebrnego Miasta oraz wręczył im kartki z życzeniami i słodki upominek. Chwilę później, dzieci przeszły do sali, w której historyk i zarazem prezes stowarzyszenia Zamek Rabsztyn Jacek Sypień przeprowadził z nimi zajęcia i opowiedział nieco o Olkuszu. 

Druga grupa dzieci wraz z opiekunami, zwiedziła Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną i wzięła udział w zajęciach Prawdziwa Historia Świetego Mikołaja. Mali podróznicy obejrzeli również pokonkursową wystawę eko-bombek.

Po tych owocnych spotkaniach mali podróżnicy wyruszyli w drogę powrotną i pod czujnym okiem funkcjonariuszy wrócili na dworzec PKP w Olkuszu, gdzie na peronie oczekiwał na nich okazjonalny pociąg, którym dotarli do krakowskiego Dworca Głównego.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie kierują specjalne podziękowania za współudział w tym wydarzeniu do Andrzeja Siemieńskiego z POLREGIO S.A. w Krakowie oraz Tomasza Kurdziela ze Związku Zawodowego Maszynistów POLREGIO. Słowa uznania kierują także w stronę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Michała Mączki.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze