sport reka

Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz uległa 28:30 przed własną publicznością UKS Varsovi Warszawa w spotkaniu 16. kolejki Pierwszej Ligi grupy B. Najwięcej bramek dla naszej drużyny rzuciły Paula Masiuda oraz Klaudia Zub po 6.

Spotkanie drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz z UKS Varsovią Warszawa jak przystało na sąsiadów w tabeli od pierwszych minut miało niezwykle wyrównany przebieg. Gdy tylko jednej z drużyn tak jak Varsovi w 12. minucie po rzucie Natalii Zawadzkiej udało się wyjść na trzy bramkowe prowadzenie (8:5) to druga drużyna błyskawicznie niwelowała straty. Po rzucie Laury Nawara w 19. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy 9:9. W 23. minucie po efektownym rzucie ze skrzydła Juli Mrozowskiej SPR Olkusz przegrywał już tylko 11:12 i można było mieć na końcowy sukces „Srebrnych Lwic”. Wynik pierwszej połowy spotkania na 13:16 ustaliła rozgrywająca SPR Olkusz Patrycja Jałowicka.

Zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz w drugiej wyszły na parkiet bardzo zmotywowane, w efekcie kolejne bramki Natalii Kolonko, Laury Nawary oraz Pauli Masiuda choć nie dały końcowego zwycięstwa to sprawiły dużo radości licznie zgromadzonej na Hali MOSiR przy ulicy Wiejskiej publiczności która ostatnie minuty spotkania obserwowała na stojąco. Swoje kolejne minuty na parkietach Pierwszej Ligi zaliczyły niespełna 17-to letnie wychowanki SPR-u: Oliwia Sołościuk oraz Weronika Gęgotek, które swój występ okrasiły bramkami. Po rzucie w 56. minucie Olgi Adamiec było już pewne że to Varsovia zdobędzie w tym dniu komplet punktów. W 52. minucie po rzucie obrotowej Końcowy rezultat spotkania ustaliła na 28:30 obrotowa Varsovi Dagmara Radzikowska.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Marcina Księżyka następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w sobotę 16 marca a zmierzą się w nim na wyjeździe z ósmym w tabeli AZS AWF Warszawa. Trzymamy kciuki za wywiezienie kompletu punktów ze Stolicy przez nasze zawodniczki.

SPR Olkusz – UKS Varsovia Warszawa 28:30 (13:16)

Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1A 2.03.2019 r. godzina 17:00

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska 2, Paula Masiuda 6, Laura Nawara 4, Weronika Gęgotek 1, Natalia Kolonko 5, Klaudia Zub 6, Oliwia Sołościuk 1, Patrycja Jałowicka 3, Adriana Kasprowicz

Trener: Marcin Księżyk Kary: 10 minut Karne: 2/0

Varsovia Warszawa: Adrainna Sala – Daria Gerej 3, Magdalena Jarosiewicz 3, Agnieszka Lewandowska 3, Joanna Marzewska, Olga Adamiec 3, Klaudia Włodkowska 1,Patrycja Koc 2, Natalia Zawadzka 3, Dagmara Radzikowska 3, Aleksandra Dronzikowska 9

Trener: Roman Mont Kary: 4 minuty Karne: 3/2

Sędziowie: Dawid Leszczyniak, Marcin Szostok (Śląski ZPR) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 3:5, 10 minuta: 5:6, 15 minuta: 7:8, 20 minuta: 9:9, 25 minuta: 11:14, 30 minuta: 13:16, 35 minuta: 15:18, 40 minuta: 17:20, 45 minuta: 19:23, 50 minuta: 20:27, 55 minuta 14:28, 60 minuta: 28:30