Olkusz

Niedawne, turniejowe zmagania w Siemianowicach Śląskich były ważnym elementem szkoleniowym dla naszych zespołów młodzieżowych przed startem sezonu 2022/2023 w Ligach Małopolskich. Te, w czterech kategoriach wiekowych ruszają z początkiem października i w każdym przypadku prowadzone będą dwurundowo – mecz i rewanż. Mistrzowie poszczególnych kategorii (poza Dziećmi) wzorem ubiegłych lat reprezentować będą województwo w turniejach Mistrzostw Polski. SPR Olkusz tradycyjnie wystawi drużyny w każdym roczniku.

JUNIORKI. W skromnym, bo zaledwie czterozespołowym gronie o wojewódzki prymat powalczą najstarsze wśród młodzieży Juniorki. Młode Lwice, które niemal w komplecie łączyć będą swoje występy z meczami w ramach seniorskiej I Ligi, w najbliższych tygodniach zmierzą się z Kusym Kraków, Pałacem Młodzieży Tarnów oraz z Koroną Handball Kielce, która po raz kolejny przez brak rywali w świętokrzyskim została dołączona do grona drużyn z Małopolski. Pierwszy mecz podopiecznych Marcina Księżyka właśnie z Koroną 9 października. Następny, tydzień później z Kusym, a 6 listopada pojedynek w Tarnowie. Do 11 grudnia rozegrana zostanie też runda rewanżowa.

JUNIORKI MŁODSZE. W tej kategorii wiekowej do zmagań o ligowe punkty przystąpi pięć zespołów, w tym dwa z Olkusza. Otóż wyzwanie obok rocznika wiodącego 2006 i 2007 prowadzonego przez Monikę Pastwę podejmą nasze Młodziczki, które decyzją trenerki Głąbik występować będą na dwóch frontach. Formę olkuszanek już wkrótce zweryfikują: Kusy Kraków, Pałac Młodzieży Tarnów oraz Korona Handball Kielce, a więc te same ekipy co w starszym roczniku. Tutaj również sezon przebiegać będzie dwurundowo. Zaczynamy 8 października siostrzanym pojedynkiem, a pierwszą część zmagań zakończymy 10 grudnia. Rewanże od 14 stycznia do 11 marca 2023 roku.

MŁODZICZKI. Tak jak w Juniorkach Młodszych, ligę wojewódzką stworzy pięć drużyn. Tyle tylko, że SPR Olkusz wystawi jeden zespół, a stawkę uczestników rozgrywek uzupełniają: Kusy Kraków, Krakowiak 85 Kraków, KS Cracovia oraz Pałac Młodzieży Tarnów. Premierową kolejkę wzorem starszych roczników wyznaczono na niedzielę 9 października. Wtedy to, zgodnie z terminarzem Lwiątka na własnym parkiecie zmierzą się z Tarnowem, a pierwszą rundę zamkną 11 grudnia wyjazdowym spotkaniem z Krakowiakiem. Od 15 stycznia, aż do połowy marca rewanże.

DZIECI. Najmłodsza grupa wiekowa grająca o punkty, w nadchodzącym sezonie będzie mogła się pochwalić największym zainteresowaniem ze strony klubów, bowiem właśnie w tej kategorii zobaczymy sześć ekip z rocznika 2010 i 2011. Obok olkuskich Lwiątek, krakowskich Kusego i Krakowiaka, jak również dobrze znanego zespołu Pałacu Młodzieży Tarnów, w stawce Małopolskiej Ligi Dziewcząt (Dzieci) wystąpią też HB 6 Skawina oraz UKS Czwórka Libiąż. Te dwie ostatnie drużyny to nowicjusze na wojewódzkiej arenie. Start rywalizacji nieco później niż wszędzie, bo 5 listopada. Zakończenie rundy rewanżowej zaplanowano natomiast na końcówkę kwietnia przyszłego roku.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze