msit logo

54,5 miliona złotych – to kwota jaką Ministerstwo Sportu i Turystyki w 2019 roku przeznaczy na Program „Sport Dla Wszystkich”. Łącznie 80 tys. zł z tej puli trafi do dwóch klubów z terenu powiatu olkuskiego.

Beneficjentami ministerialnego programu zostały: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz Wolbromska Akademia Piłkarska Wolbrom Młodzi Przebojem. Oba podmioty zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży w ramach dwóch dyscyplin sportowych – piłka ręczna i piłka nożna, znalazły się w gronie 321 klubów, którym w połowie marca przyznano dotacje z budżetu państwa. Pozyskane fundusze pozwolą uatrakcyjnić prowadzone zajęcia, wzbogacając je o dodatkowe elementy.

SPR Olkusz decyzją Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jana Widery już wkrótce otrzyma 60 tysięcy złotych na „Upowszechnianie aktywności fizycznej w zakresie piłki ręcznej oraz promowanie zdrowego stylu życia w różnych grupach wiekowych”. WAP Wolbrom MP uzyskał natomiast dotację rzędu 20 tysięcy złotych na realizację zadania zatytułowanego „Ochota na sport” . Dofinansowane projekty mają być realizowane do końca obecnego roku.

Pieniądze w ramach „Sportu Dla Wszystkich” to z pewnością nie są jedyne środki jakie w najbliższym czasie trafią do klubów sportowych z terenu powiatu olkuskiego. 15 marca minął termin składania wniosków do Programu Klub, na realizację którego Ministerstwo przeznaczyło kolejne 40 milionów złotych. O dotacje w wysokości 10 i 15 tys. zł aplikowały podmioty prowadzące działalność sportową w jednej, bądź też w kilku sekcjach. Przedmiotem dofinansowania są: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozu sportowego oraz wynagrodzenie dla trenerów prowadzących zajęcia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 maja. W poprzednich latach beneficjantami tego Programu były kluby z Olkusza, Wolbromia, czy Bukowna. W tym roku będzie zapewne podobnie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze