Ewelina GąsiorowskaSzesnastoletnia Ewelina Gąsiorowska z Poręby Górnej otrzymała koronę najpiękniejszej kobiety w powiecie olkuskim. Przez najbliższy rok będzie nosiła tytuł Miss Polonia Regionu Małopolskiego 2010. Pierwszą Wicemiss została Justyna Kałużna, osiemnastolatka z Olkusza, a drugą Wicemiss i Miss Publiczności 18-letnia Kinga Tarnówka z Bydlina. Internauci na swoją Miss wybrali 19-letnią Ewę Pasich z Gołaczew, a na Wicemiss szesnastolatkę Paulinę Imiołek z Wolbromia. Jak co roku, sala kinowa wolbromskiego Centrum Kultury pękała w szwach. Dziewczyny mogły liczyć na gorący doping publiczności.

W tym roku do rywalizacji o koronę najpiękniejszej kobiety stanęło trzynaście dziewczyn. Przez kilka miesięcy trenowały układy, które zaprezentowały podczas gali finałowej. – To była ciężka praca i należy dziewczyny pochwalić za wytrwałość, odwagę i upór – podkreśla Katarzyna Gałązka-Biedul, która ułożyła układ choreograficzny i przygotowała dziewczyny do występu. Warto podkreślić, że po raz pierwszy Wybory Miss w wolbromskim Centrum Kultury, Promocji i Informacji były wyborami licencjonowanymi przez biuro Miss Polonia, co znacznie zwiększa ich prestiż. Dziewczyny zaprezentowały swoje wdzięki czterokrotnie. Oprócz strojów wieczorowych i kąpielowych zaprezentowały się dwukrotnie w kolekcjach krakowskich projektantów mody: Aleksandry Stodółki, Doroty Pietruszki, Jakuba Ziemirskiego i Krzysztofa Piwnika. W przerwach publiczność mogła podziwiać występy wokalne i taneczne młodych artystów z powiatu olkuskiego i Oświęcimia.

Podczas gali obecna była prezes biura Miss Polonia Elżbieta Wierzbicka.

– Mam nadzieję, że kandydatki, które dzisiaj zdobyły tytuły, przejdą do kolejnego etapu. Piękna kobieta najlepiej promuje region – zauważa prezes Wierzbicka. Urodę, pewność siebie, sposób poruszania się i prezencję kandydatek oprócz E. Wierzbickiej oceniało jeszcze pięciu jurorów: Teresa Flakiewicz (dyrektorka CKPiI w Wolbromiu), Alicja Rdest ( Miss Powiatu Olkuskiego i Miss Wolbromia 2007), Emilia Kotnis-Górka (dziennikarka Przeglądu Olkuskiego), Jerzy Nagawiecki (Starostwo Powiatowe w Olkuszu) i Wiesław Biernacki (Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu). – Jurorzy byli w miarę jednogłośni. Były wahania między trzema kandydatkami. Każda z tych dziewczyn zasługiwała na ten tytuł – komentuje obrady jury Alicja Rdest. Wyniki najbardziej zaskoczyły Ewelinę Gąsiorowską. – To było dla mnie zaskoczenie. Miałam swoją faworytkę, ale okazało się, że to ja wygrałam i bardzo się cieszę – mówi Ewelina. Obecna miss zgłosiła się do konkursu dla zabawy i, jak sama przyznaje, bardzo jej się spodobało. Na pytanie, co korona zmieni w jej życiu, odpowiada: – Szczerze mówiąc, nic się nie zmieniło. Tak samo się czuję jak przed tymi wyborami. Najważniejsze to być sobą – uważa. – Stresujące jest, jak tyle osób na ciebie patrzy i ma ocenić, jak wyglądasz – dodaje Ewelina.

Rekompensatą stresu były dla dziewczyn wyjątkowo atrakcyjne nagrody. Miss otrzymała wieżę HiFi, kamerę internetową, prostownicę do włosów, zestaw kosmetyków i biżuterię. Pierwsza Wicemiss w nagrodę dostała drukarkę, myszkę optyczną, suszarkę i zestaw kosmetyków, a druga Wicemiss interaktywną matę do ćwiczeń, słuchawki, suszarkę, torbę z kosmetykami. Za tytuł Miss Publiczności otrzymała kamerę internetową i torbę na laptopa. Wszystkie kandydatki dostały kosmetyki, bieliznę, kwiaty, karnety na fitness. Podczas przygotowań do występu mogły liczyć na bezpłatny makijaż i fryzurę oraz dofinansowanie do stroju kąpielowego.

Czytelnicy „Przeglądu Olkuskiego” przez ponad miesiąc mogli oddawać głosy na swoją kandydatkę, która otrzymała tytuł Miss Czytelników „Przeglądu Olkuskiego”. Czytelnicy zadecydowali, że ten tytuł będzie nosiła Justyna Kałużna, która otrzymała 746 głosów z wszystkich 3253 oddanych za pośrednictwem Internetu i kuponów umieszczanych w papierowym wydaniu gazety. W nagrodę Justyna otrzymała od naszej redakcji zestaw eleganckiej biżuterii. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Jestem bardzo wdzięczna – komentuje wynik głosowania Justyna Kałużna.

Justyna Kałużna Utytułowane kandydatki

Wszystkie kandydatki

Sponsorzy Miss Polonia Regionu Małopolskiego 2010:

 • Przegląd Olkuski
 • Starostwo Powiatowe w Olkuszu
 • Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu
 • Kwiaciarnia „Orchidea” z Wolbromia
 • Drukarnia Cyfrowa POLCOMP, Wolbrom, ul. Krakowska 35
 • FH KABALAK s.c., Celina, Adam Kabalak, Barbara Grzegorzewska, Wolbrom
 • Firma NAWROT, Agnieszka Nawrot, Wolbrom
 • ITCOM Wolbrom
 • Projektanci ubioru: Jakub Ziemirski, Krzysztof Piwnik, Aleksandra Stodółka, Dorota Pietruszka
 • Wieści Wolbromskie
 • P.H.U. Hurt-Detal, Jan Pajda, Wolbrom
 • Salon Fryzjerski „Doris”, Dorota Mentel, Wolbrom
 • Spółka Cywilna DUET, Elżbieta Chudzińska, Wolbrom
 • Sklep AVANS, Rynek, Wolbrom
 • INTERKONEKT S.C., Paweł Barczyk, Tomasz Furman, Wolbrom
 • MARIMAR s.c., Irena Marzec, Mirosław Marzec, Wolbrom
 • Fitness Club BUMERANG, Sylwia Kowal, Wolbrom
 • ORIFLAME, Katarzyna Regucka
 • Jolanta Rachwał, Wolbrom
 • Moda Damsko-Męska, Bożena Bieda, Rynek 7, Wolbrom
 • Agnieszka Rogal-Moń

{joomplu:6894}{joomplu:6888}{joomplu:6864}{joomplu:6842}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gość
gość
12 lat temu

Miss Internautów – hahahahahahahaha! 😀

Wolbrom Jura
Wolbrom Jura
12 lat temu

Więcej zdjęć z wyborów Miss Polonia Regionu Małopolskiego na >>>>> http://www.flickr.com/photos/49954002@N04/sets/72157623879653013/

ja
ja
12 lat temu

fajna impreza byla 🙂 a bedzie filmik?

Marek1452145
Marek1452145
12 lat temu

ŻAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😆