Artykuł partnera

Narodziny dziecka to najcudowniejszy moment w życiu każdej rodziny. Kiedy pojawia się jej nowy członek, rodzicom towarzyszy wiele wątpliwości i obaw o zdrowie, bezpieczeństwo oraz dobro malucha. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego mleka, które ułatwi prawidłowy rozwój maluszka.

Właściwości mleka modyfikowanego dla noworodków

Produkt dla najmłodszych stara się odzwierciedlać skład naturalnego mleka matki. Dlatego też cieszy się zaufaniem klientów. Trwające 40 lat badania w laboratoriach nad naturalnym mlekiem mam pozwoliły na opracowanie receptury mleka, kompleksowo zaspokajającego potrzeby noworodków i niemowląt. Można podawać je dzieciom od urodzenia. Jeśli z różnych względów nie można rozpocząć karmienia piersią, maluch nie pozostanie bez wartościowego pożywienia dzięki tej mieszance. W przypadku, gdy udało się rozpocząć laktację, a wraz z nią proces naturalnego karmienia, ale mleka jest jednak zbyt mało, aby nakarmić dziecko, można stosować mleko modyfikowane (np. Bebilon). Dzięki temu zapewnia się odpowiednią dawką wartości odżywczych i niezbędnych składników mineralnych do rozwoju naszego małego człowieka.

Mleko modyfikowane jest wytwarzane jako odwzorowanie naturalnego pożywienia mam dla niemowląt. W swoim składzie zawiera szereg nienasyconych kwasów tłuszczowych, białek, witamin i składników mineralnych. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom składników powstało mleko, które wspiera rozwój malucha niemal tak dobrze, jak naturalne mleko mamy. Zakup tego produktu jest możliwy w wielu miejscach, takich jak sklepy stacjonarne czy internetowe. Warto zwrócić uwagę na promocje na mleko Bebilon na gazetkowo – można tu skorzystać ze szczególnie atrakcyjnych ofert.

Jak przygotować mleko dla dziecka?

Sposób przygotowania posiłku jest bardzo prosty. Należy przede wszystkim umyć ręce oraz odpowiednio dobraną butelkę i smoczek dla malucha. Następnie świeżą, przegotowaną wodą pitną doprowadzić do temperatury 40 stopni Celsjusza. Korzystając z tabeli żywienia widocznej na opakowaniu, przelać odpowiednią ilość wody do butelki. Następnie przy pomocy marki dołączonej do opakowania, odmierzyć odpowiednią liczbę płaskich miarek proszku i dodać do przygotowanej butelki. Kolejnym krokiem będzie zamknięcie butelki i dynamiczne jej potrząsanie tak, aby proszek całkowicie rozpuścił się w wodzie. Proces ten powinien trwać ok. 10 sekund (warto potwierdzić w instrukcji). Na koniec zakłada się smoczek na butelkę i kontrolnie sprawdza temperaturę mleka na przegubie nadgarstka. Jeśli byłaby zbyt ciepła, unikniemy w ten sposób poparzenia dziecka. Przygotowane mleko nadaje się do spożycia do 2 godzin od momentu przygotowania. Po tym czasie należy wylać przygotowaną mieszankę i przyrządzić świeżą porcję.

Gdzie można zakupić mleko modyfikowane

Produkty żywieniowe dla dzieci są dostępne w wielu punktach sprzedaży w całym kraju. Zakupu mleka modyfikowanego można dokonać w aptekach, drogeriach, dyskontach czy hipermarketach. Często wybieraną przez klientów opcją jest wygodne zamówienie internetowe z dostawą do domu. Aby zakupić mleko modyfikowane w niższej cenie, można wykorzystać promocje sieci handlowej Biedronka w serwisie Gazetkowo.pl. Podobne akcje promocyjne pozwalają często na bardzo atrakcyjny zakup tego tak bardzo potrzebnego produktu dla najmłodszych.