gorenice plac zabaw 2

W ostatnim tygodniu w Gminie Olkusz odebranych zostało kilka kolejnych inwestycji. Komisja odbiorowa zawsze rzetelnie sprawdza wszystkie oddawane do użytku urządzenia, aby były one bezpieczne dla osób z nich korzystających. W przypadku zadań realizowanych dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy liczy się nie tylko praktyczne zastosowanie inwestycji, ale także ich estetyczny wygląd.
Takim właśnie przepięknym placem zabaw mogą pochwalić się Gorenice. Przy Szkole Podstawowej, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016, powstał plac zabaw otoczony bezpieczną nawierzchnią. Wszystko w atrakcyjnej wizualnie kompozycji.

zawada silownia pod chmurka 2

W Zawadzie natomiast, również ze środków, o których przeznaczeniu zadecydowali w głosowaniu mieszkańcy, powstała siłownia pod chmurką. Oczywiście… Przetestowana.

zawada silownia pod chmurka

Niedaleko Chaty Kocjana powstał nowy odcinek drogi. Podjęta została decyzja o rezygnacji z początkowego zamysłu, aby wykonać tę drogę z nawierzchni asfaltowej, ponieważ pod nią znajdują się sieci dostarczające media do okolicznych domów. W przypadku ewentualnej awarii musi być zapewniona możliwość szybkiej rozbiórki nawierzchni. Zważywszy na szczególne miejsce w pobliżu Chaty Kocjana i Zamku Rabsztyn, kostka wygląda o wiele bardziej estetycznie.

rabsztyn droga

Z nowych inwestycji cieszą się również druhowie OSP w Żuradzie i Zedermanie. Strażnica w tej pierwszej miejscowości zyskała zupełnie nową automatyczną bramę garażową oraz estetyczne pomieszczenia. W Zedermanie cały budynek został poddany termomodernizacji, dzięki czemu osiągnięty został efekt wizualny oraz energetyczny.

zurada brama osp

– Planując inwestycje na terenie Gminy Olkusz godzę potrzeby wszystkich mieszkańców. Chciałbym, abyśmy dysponowali nieograniczonym budżetem, który pozwoliłby na natychmiastową realizację całej listy oczekiwań. W obecnych warunkach finansowych nasze plany musimy rozkładać w czasie. Gwarantuję jednak, że wszystkie wnioski poddaję rzetelnej ocenie. Budujemy i modernizujemy nie tylko miasto, ale także nasze sołectwa, czego dowodzą ostatnie odbiory – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

UMiG Olkusz

zurada sala osp

zederman osp

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kaziu
Kaziu
6 lat temu

🙂
Fajny ten statek – mozna odpłynąć
Kaziu

Młody
Młody
6 lat temu

A może jeszcze focię i artykulik wyjaśniający kolejną rozwałkę drogi i chodnika na 20-tu Straconych … trwającej już wiele tygodni gdzie końca i sensu tych robót zza szyby samochodu nie widać …

Jurek
Jurek
6 lat temu

Jeszcze trochę to po otwarciu lodówki zamiast światła będzie władca.