Olkusz

Co to jest bulling? Jaka jest odpowiedzialność prawna osób nieletnich? W jaki możemy chronić swój wizerunek w sieci? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskała młodzież z partnerskich olkuskich Szkół Podstawowych Nr 4 i 5, która wzięła udział 24 kwietnia 2023 r. w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym przez olkuską Bibliotekę w ramach cyklu „Zagrożenia płynące z Internetu i nowych technologii informacyjnych”.

Spotkanie prowadzili, w ramach współpracy partnerskiej, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu –Komisarz Katarzyna Matras i Młodszy Aspirant Kamil Lisowski.

Mundurowi w przystępny sposób omówili tematy m.in. związane z hejtem, cyberprzestępczością i upublicznianiem swojego wizerunku w sieci. Policjanci szczegółowo omówili z młodzieżą również sytuacje, w jakich mogą narazić się na odpowiedzialność prawną.

Dzięki spotkaniu uczniowie zdali sobie sprawę, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stali się oni narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Konsekwencje takich działań w sieci mogą okazać się naprawdę poważne zarówno dla ofiary,  jak i sprawcy cyberprzemocy.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze