120 prac przedszkolaków i uczniów podstawówek wpłynęło na konkurs „Czysta Gmina – Czysty Świat”, który w ramach eko – akcji „Sprzątamy Gminę Klucze” zorganizował Komitet Społeczny „Pomagamy” z Klucz. Najlepsi młodzi artyści odebrali nagrody podczas podsumowania całej akcji. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował Przegląd Olkuski.

Przypomnijmy, że pierwszą częścią wydarzenia było wspólne sprzątanie na terenie całej Gminy Klucze: do akcji włączyło się wielu mieszkańców, którzy przez dwa dni na przełomie marca i kwietnia zebrali ponad 380 worków śmieci (o wspólnych porządkach mogliście przeczytać na naszych lamach na początku kwietnia).

Dla najmłodszych mieszkańców Gminy Klucze zorganizowano natomiast konkurs plastyczny „Czysta Gmina – Czysty Świat”. Zadaniem przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Klucze było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej troskę o środowisko oraz sposoby zwalczania zanieczyszczania środowiska. Głównym celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

W Szkole Podstawowej w Kluczach podsumowano niedawno trzecią edycję eko – akcji. Wówczas wręczono nagrody w konkursie dla dzieci i młodzieży. Zanim ogłoszono wyniki, dzieci z z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach zaprezentowali swoje występy o ekologicznej tematyce.

Nadesłane prace oceniali jurorzy: plastyk Bogdan Haniebnik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczach Elżbieta Szatan, oraz plastyczka Jolanta Antonik.

W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęła Lejla Krzesiśńka (Chechło), drugie Anastazja Majcherkiewicz (Jaroszowiec), a trzecie Ada Dyduch (Kwaśniów). Wyróżnienie przypadło z kolei Martynie Ściążko (Klucze).

Malwina Szota (Jaroszowiec) zwyciężyła natomiast w grupie uczniów klas I – III. Dwa kolejne miejsca zajęli Jan Mrówka (Rodaki) oraz Karolina Borok (Chechło), a wyróżniono Antoninę Łosińska (Rodaki).

Wśród starszych uczniów szkół podstawowych pierwszą lokatę przyznano zaś Zofii Kaminiów (Ryczówek), Michalina Białko (Kwaśniów) odebrała nagrodę za drugie miejsce, a Maja Kowala (Chechło) za trzecie. W tej kategorii wyróżniono pracę Julii Bieniek (Rodaki).

Jurorzy przyznali ponadto dwa wyróżnienia: Natalii Barakomskiej (Klucze) oraz Zuzannie Osuch (Bydlin).

„Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Z racji tematu jakim jest ochrona naszego środowiska sam fakt wzięcia udziału w wydarzeniu zasługuje na pochwałę i uznanie. Wszystkie prace zasługują na pochwałę i słowa uznania, gdyż każda z nich jest wyjątkowa i autentyczna, wyrażająca kreatywność i estetykę. Zapraszamy do kolejnych edycji naszych akcji. Wszystkie prace będzie można oglądać podczas wystaw pokonkursowych, o których będziemy informować na naszym Facebooku” – podsumowują organizatorzy Kinga Sierka i Sebastian Sierka.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Wójta Gminy Klucze, Centrum Usług Społecznych w Kluczach, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach, Ochotniczą Straż Pożarną w Kluczach, Gminny Zespół Oświaty w Kluczach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluczach.

Prace konkursowe można oglądać w Szkole Podstawowej w Kluczach.

Tego dnia pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami za pomoc w eko – akcji odebrali również partnerzy Komitetu Społecznego ,,Pomagamy”: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach, Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczach, Centrum Usług Społecznych w Kluczach, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach oraz Wójt Gminy Klucze Norbert Bień. Dyplomy wręczono także przedstawicielom sołectw (Klucze, Kwaśniów Górny, Jaroszowiec, Bydlin, Cieślin, Krzywopłoty, Ryczówek, Bogucin Duży, Rodaki, Chechło, Zalesie Golczowskie, Kolbark), szkół i przedszkoli (Przedszkole w Kluczach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Górnym, Szkoła Podstawowa w Jaroszowcu, Przedszkole w Jaroszowcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bydlinie, Zespół Szkolno Przedszkolny w Ryczówku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chechle, Zespół Szkolno Przedszkolny w Rodakach) oraz organizacji i stowarzyszeń (Koła Gospodyń Wiejskich w: Ryczówku, Bogucinie Dużym, Chechle, Rodakach, Zalesiu Golczowskim, Golczowicach i Kolbarku; Ochotnicze Straże Pożarne w: Ryczówku, Chechle, Rodakach i Kolbarku; Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kluczach, Kluczewska Grupa Rowerowa, PTTK Klucze, Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Przemsza Klucze, Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczach, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kluczach, Stowarzyszenie Wszyscy Razem w Bogucinie Dużym i Policjanci z Klucz).

zdjęcia: Centrum Usług Społecznych w Kluczach (fot. Anna Kurczek)

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/komitetspolecznypomagamy/

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze