Olkusz

Jako pierwsze zmagania o punkty rozpoczęły Juniorki. W miniony weekend do ligowego grania po wakacyjnej przerwie wróciły także Młodziczki. Na inaugurację Ligi Małopolskiej w Olkuszu doszło do „siostrzanego” pojedynku, w którym zespół 2007 Agaty Nowak podejmował drużynę 2008 Patrycji Głąbik. Wygrały młodsze Lwiątka, które zwycięstwo zadedykowały Marzenie Nodze – swojej kontuzjowanej koleżance, która w ubiegłym tygodniu przeszła zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w kolanie.

„Mania” od zawsze była ważnym punktem zespołu 2008. Bramki zdobywała jak na zawołanie, niestety urazy w sporcie nie wybierają. Na przedsezonowym turnieju w Siemianowicach Śląskich rozgrywająca SPR-u tak niefortunnie upadła, że wylądowała na stole operacyjnym. Rokowania są jednak dobre i być może za kilka miesięcy Marzena wróci do pełnej sprawności i co się z tym wiąże, także na parkiet.

Na razie dzielną 13-latkę czekają rehabilitacja oraz przyglądanie się poczynaniom swoich rówieśniczek z wysokości trybun. O tym, że „Mania” ma wspaniałe przyjaciółki pokazało niedzielne starcie otwierające rywalizację o wojewódzkiego „Majstra”. SPR II Olkusz zmierzył się ze starszą o rok „Jedynką”, a mimo to niesione poczuciem odpowiedzialności za wynik podopieczne trenerki Głąbik bez większych problemów rozprawiły się z „rywalkami”, wysoką wygraną dedykując obecnej przy Wiejskiej Marzenie.

– Za nami podwójnie istotne spotkanie. Po pierwsze początki zawsze bywają trudne, tym bardziej, że był to nasz premierowy występ w kategorii Młodziczek, a po drugie dziewczyny bardzo chciały podzielić się swoją radością z Marzenką, która zamiast na boisku może nas obecnie wspierać tylko z boku – mówi Patrycja Głąbik.

Niedzielne spotkanie wyrównane było jedynie przez niespełna kwadrans. W 13. minucie na tablicy obowiązywał remis 4:4. W kolejnych minutach przewaga rocznika 2008/09 zaczęła rosnąć, co szybko przełożyło się na wynik. W 20. min SPR II prowadził 9:5, a na przerwę zszedł mając w zapasie siedem trafień – 14:7.

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęły zawodniczki trenerki Nowak. SPR I po pięciu kolejnych bramkach zniwelował straty to trzech goli, co mogło jeszcze zapowiadać spore emocje. Czas wzięty przez szkoleniowiec młodszych Lwiątek uspokoił „nerwówkę”. Po powrocie na parkiet prowadzące dziewczyny z 2008/09 ponownie odskoczyły, przez dziesięć minut ani razu nie dając sobie wbić bramki! Z rezultatu 14:17 zrobiło się 14:25, a więc jedyną niewiadomą były rozmiary triumfu „Dwójki”. Skończyło się na wyniku 18:28.

Najskuteczniejszą zawodniczką SPR I Olkusz została Jagoda Łuszczek. Rozgrywająca „Jedynki” sześciokrotnie wpisała się do sędziowskiego protokołu. Po drugiej stronie najwięcej razy do siatki – osiem – trafiła Julia Bylica.