Olkusz

Wzorem starszych koleżanek, pracowity weekend mają za sobą także Młodziczki, a konkretnie drużyna z rocznika 2007, czyli SPR I Olkusz. Podopieczne Agaty Nowak w sobotę mierzyły się u siebie z Cracovią, natomiast w niedzielę pojechały do Tarnowa na potyczkę z tamtejszym Pałacem Młodzieży. Olkuszanki zaliczyły zwycięstwo i porażkę, a w obu przypadkach musiały sobie radzić w mocno okrojonym składzie.

Znacznie lepsze nastroje w obozie Lwiątek panowały w sobotę, kiedy to przy Wiejskiej poległa Cracovia. Nasze zawodniczki były faworytkami i nie zawiodły, już do przerwy wypracowując sobie ośmiobramkową przewagę. Po zmianie stron dystans „Pasiaczek” do gospodyń jeszcze wzrósł, a najskuteczniejsza po stronie wygranych okazała się Natalia Kania, która siedem razy pokonała bramkarkę rywalek. Sześć goli dołożyła Hanna Pilarek, a pięć Maja Ząbczyńska. Tylko Angelika Banyś ze szczypiornistek przebywających na parkiecie nie wpisała się do sędziowskiego protokołu. Zrobiła to nawet golkipera Antonina Bigaj, skutecznie egzekwując w końcówce spotkania rzut karny.

MAŁOPOLSKA LIGA MŁODZICZEK – 9. kolejka

SPR I Olkusz – KS Cracovia 1906 29:16 (18:10)

SPR I: Bigaj (1) – Kania (7), Pilarek (6), Ząbczyńska (5), Król (4), Krężel (3), Gbyl (2), Szproch (1), A. Banyś.

Cracovia: Cienkosz – Jaskowska (11), Pyclik (3), Faron (2), Posmyk, Barnaś, Janus, Wierzbicka, Wcisło.

W niedzielę już tak dobrze nie było, ale i przeciwnik z nieco innej, na pewno wyższej półki. Do Tarnowa olkuszanki pojechały w ledwie ośmioosobowym składzie. Braki kadrowe dały się we znaki szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to Lwiątka tylko cztery razy potrafiły pokonać dobrze usposobioną między słupkami Weronikę Pomarańską. Gospodynie trafiły za to aż osiemnaście razy i było wiadome, że obejdzie się bez niespodzianki. Druga odsłona już znacznie bardziej wyrównana. Dziewczyny ochłonęły, zaczęły w końcu trafiać i nie dały tarnowiankom bardziej odjechać. Skończyło się na wygranej Pałacu Młodzieży 33:19. Tym razem najwięcej goli dla SPR-u I – po pięć, zdobył duet Angelika Banyś, Julia Król.

MAŁOPOLSKA LIGA MŁODZICZEK – 10. kolejka

MKS PM Tarnów – SPR I Olkusz 33:19 (18:4)

MKS: Pomarańska – Chrobak (5), Frączek (5), Kuling (4), Denisiuk (3), Kapustka (3), Kubiś (2), Tai (2), Ciesielczyk (2), Kalinowska (2), Słota (2), Zając (2), Stelmach (1).

SPR I: Bigaj – A. Banyś (5), Król (5), Kania (3), Krężel (3), Pilarek (3), Gbyl, Szproch.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze