Bukowno

Do niecodziennego zdarzenia doszło niedawno w Bukownie. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Afganistanu, którzy podróżowali ukryci w przyczepie ciężarówki.

W miniony czwartek na terenie Bukowna zatrzymano dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Ich podróż do krajów Unii Europejskiej rozpoczęła się na terenie Serbii, gdzie zostali umieszczeni przez przemytników w transporcie rudy cynku. Mężczyźni mieli przebywać w ukryciu przez cały okres podróży. Trasa przerzutu wiodła przez Serbię, Węgry i Słowację. Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej. Na swoje nieszczęście zostali oni odnalezieni podczas rozładunku samochodu ciężarowego na terenie Bukowna. Straż Graniczną powiadomili miejscowi funkcjonariusze Policji.

– Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów. Funkcjonariusze ustalili, że są to dwaj obywatele Afganistanu w wieku 19 i 20 lat. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty karne w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej przy użyciu podstępu. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie będą oczekiwać na deportację – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Straż Graniczną.

To nie pierwsza taka sytuacja w naszej okolicy. W lutym 2019 roku, również w Bukownie, doszło do podobnego zdarzenia z udziałem 25-letniego Afgańczyka i 22-letniego Pakistańczyka. Mężczyźni, znalezieni wtedy pomiędzy ładunkiem umieszczonym na naczepie ciężarówki, podróżowali z Czech, przez Polskę, w kierunku zachodnim.

fot. Straż Graniczna

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze