Wilczyska

W sobotę 21 maja w Wilczyskach ruszył w Małopolsce sezon piłki ręcznej plażowej. Na nowo otwartym obiekcie do beach handballu w gminie Bobowa, w pierwszym z dwóch turniejów eliminacyjnych walczyły Młodziczki. Podopieczne Patrycji Głąbik z rocznika 2008/09 wygrały piaskową rywalizację z kompletem zwycięstw i w połowie czerwca, podczas finałowego spotkania w Krakowie postarają się utrzymać pozycję lidera w tej grupie wiekowej.

Olkuski „Projekt Plaża” ma się coraz lepiej! Dwa lata temu myśli udało się przekuć w czyny i przy wsparciu Dyrekcji oraz społeczności Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu, nieużywany dotąd plac, udało się zamienić w boisko do plażówki, które szybko zyskało swoich zwolenników wśród wszystkich zespołów młodzieżowych SPR-u. Juniorki, Juniorki Młodsze oraz Młodziczki od 2020 roku, a więc od pierwszych, historycznych zmagań o Mistrzostwo Polski, biorą udział w turniejach półfinałowych i finałowych, walcząc o krajowy czempionat. Przed rokiem Juniorki Młodsze były o krok od brązowych medali, więc i apetyty względem ubiegłych wakacji jeszcze wzrosły, choć trzeba wiedzieć, że i konkurencja na piasku robi się coraz silniejsza, bowiem beach handball idzie mocno do przodu.

Tym bardziej cieszy premierowy występ olkuskich Młodziczek, które tak naprawdę stawiają dopiero pierwsze kroki na piasku. Nie tak dawno zespół trenerki Głąbik pisał inną, piękną historię na parkiecie, a teraz już doczekał się pierwszych sukcesów na plaży.

W Wilczyskach zanim przystąpiono do zmagań o punkty odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego boiska do piłki ręcznej plażowej. Licencjonowany sprzęt do gry, a także zapierające dech w piersiach widoki malowniczej okolicy sprawiają, że obiekt, któremu gospodarzyć będzie UKS Sęp to jeden z najpiękniejszych w całej Małopolsce. Podniosła momentami atmosfera inauguracyjnego turnieju na piasku, jakoś wielce nie zdeprymowała olkuskich debiutantek, które od pierwszego meczu pokazały, że choć dopiero się uczą, to jednak są bardzo pojętnymi uczennicami beach handballu.

Dzięki temu Lwiątka po 2:0 pokonały kolejno Pałac Młodzieży Tarnów i UKS Krakowianka Kraków. Najwięcej emocji dostarczył ostatni mecz turnieju, który jednocześnie decydował o końcowym układzie sił w tabeli. Zmierzyły się w nim dwie niepokonane drużyny – Sęp z SPR-em. Po dwóch setach obowiązywał remis 1:1, a więc o końcowym triumfie zadecydowały shot outy. W nich lepiej wypadły olkuszanki i to one sięgnęły po wygraną, mącąc nieco humory w obozie gospodarzy. Podczas dekoracji, najlepszym wlotkiem turnieju wybrano Maję Patyckę.

Komplet wyników Młodziczek:

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – SPR Olkusz 0:2

UKS Krakowiak 85 Kraków – SPR Olkusz 0:2

UKS Sęp Wilczyska – SPR Olkusz 1:2

Skład: Gamrot, Woszczek – Filo, Haberka, Bylica, Kaziród, Jesień, Noga, Patycka oraz Małysa.

Szansa na rewanż nadarzy się w 18 czerwca w Krakowie, bowiem właśnie na ten dzień zaplanowano drugi turniej eliminacyjny, który wyłoni Mistrzów Małopolski wśród dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych. Lwiątka do rywalizacji przystąpią z uprzywilejowanej pozycji, bo z kompletem zwycięstw.

Zanim jednak emocje związane z turniejem finałowym, zapowiadamy te otwierające zmagania w gronie Juniorek i Juniorek Młodszych! W sobotę 4 czerwca to Olkusz będzie stolicą żeńskiego beach handballu w Małopolsce. Na obiekcie przy ul. Legionów Polskich zobaczymy ekipy aspirujące do wojewódzkich tytułów. Juniorki prowadzone przez Patrycję Głąbik postarają się odzyskać mistrzostwo przegrane w ubiegłym roku z Kusym Kraków, natomiast Juniorki Młodsze w sile dwóch drużyn występujących pod okiem Moniki Pastwy postarają się najpierw obronić „majstra”, a później przez półfinał dojść do najlepszej ósemki w kraju.

Trzymajcie kciuki!

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze