Olkusz

Sezon klubowy na parkiecie dobiegł końca. Poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia zarówno w rozgrywkach seniorskich, jak i młodzieżowych. Nie oznacza to jednak, że u nas „światło całkowicie zgasło”. O ile I-ligowa drużyna ma wolne do sierpnia, o tyle młodzież pozostaje w pełnym treningu i stawia sobie coraz ambitniejsze cele. Juniorki, Juniorki Młodsze oraz Młodziczki są bliskie zdobycia wojewódzkich mistrzostw w piłce ręcznej plażowej, Karolina Herian razem z Kadrą Narodową Juniorek od wtorku zagra na greckiej Krecie o medale Mistrzostw Świata na piasku, a Zuzanna Krupa z Reprezentacją Polski Juniorek Młodszych przygotowuje się do halowych Mistrzostw Europy, które na początku lipca odbędą się w szwedzkim Goeteborgu.

Zaczynamy jednak od naszej kadrowiczki na piasku. Otóż Karolina Herian (rocznik 2005) znalazła się w grupie dziesięciu Polek, które w niedzielne przedpołudnie wyleciały do Heraklionu na juniorski czempionat w beach handballu. „Biało-Czerwone”, które prowadzi Karolina Peda zagrają w Grupie A, razem z Węgierkami, Tajkami oraz swoimi rówieśniczkami z Urugwaju. Dla 17-letniej Karoliny to pierwszy rozdział w pięknej reprezentacyjnej przygodzie. Przygodzie, w jaką weszła przebojem i bez zbędnej tremy. Olkuszanka szybko zyskała uznanie w oczach selekcjonerki, dzięki czemu najpierw wzięła udział w międzynarodowym Camelot Beach Tournament, by finalnie znaleźć się w ścisłej kadrze Polski na najważniejszy turniej w sezonie 2021/2022. Pierwszy mecz na gorącej Krecie nasze szczypiornistki rozegrają we wtorek 14 czerwca o godz. 9:30 z Węgierkami. Trzymamy kciuki!

Międzypaństwowe granie ma za sobą już młodsza o rok od Karoliny Zuzanna Krupa. Olkuszanka z rocznika 2006, która naukę łączy z treningiem w płockiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, już po raz kolejny znalazła się w składzie kadry Juniorek Młodszych, nad którą opiekę sprawuje Marek Jagodziński. Polki w dniach 5-10 czerwca odbyły zgrupowanie w Szczyrku, po którym wyruszyły do Pragi. W stolicy Czech „Biało-Czerwone” zagrały z gospodyniami dwukrotnie. W sobotę wysoko wygrały 25:15, a dzień później udany rewanż wzięły Czeszki (26:23 dla miejscowych). Zuza Krupa – czyli nominalna lewoskrzydłowa ponownie była solidnym punktem naszej reprezentacji i wielce prawdopodobny jest Jej wyjazd na zbliżające się młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Karty nie zostały jednak jeszcze do końca rozdane, więc wstrzymamy się z gratulacjami, choć oczywiście mocno wierzymy w to, że kolejna Młoda Lwica już niebawem będzie miała sposobność gry w koszulce z orzełkiem na piersi w oficjalnej imprezie rangi światowej.

Nieco niżej w hierarchii są obecnie klubowe zespoły SPR-u, choć wcale nie jest wykluczone, że kiedyś i one wejdą na szczyt. Jak na razie olkuszanki mają w planach wykonać drugi krok (bo pierwszy już zrobiły) w stronę wojewódzkiego triumfu. W najbliższą sobotę 18 czerwca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, odbędzie się bowiem drugi, decydujący o końcowej klasyfikacji turniej zespołów młodzieżowych na piasku. Przypominamy, że wszystkie trzy olkuskie ekipy są obecnie liderami małopolskich tabel! Młodziczki z kompletem zwycięstw wygrały zmagania w Wilczyskach, natomiast w Olkuszu pewnie triumfowały Juniorki i Juniorki Młodsze. Tym sposobem podopieczne Patrycji Głąbik i Moniki Pastwy już wkrótce staną przed szansą obrony mistrzowskich tytułów w Małopolsce, co zapewni im promocję do dalszej rywalizacji o medale Mistrzostw Polski w coraz bardziej popularnym w naszym kraju beach handballu.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze