Olkusz

Po zdobyciu potrójnego Mistrzostwa Małopolski na piasku, drużyny młodzieżowe SPR Olkusz czekają na końcowe postanowienia dotyczące udziału w turniejach półfinałowych, które wyłonią najlepszą ósemkę w kraju w każdej kategorii wiekowej. W ostatnich godzinach poznaliśmy podział na grupy w gronie Juniorek Młodszych i Młodziczek, natomiast wciąż niejasna pozostaje sytuacja najstarszych w stawce Juniorek, wśród których termin zakończenia rozgrywek półfinałowych został zniesiony.

Na ostateczny komunikat w sprawie harmonogramu MP dla wspomnianych wyżej Juniorek musimy poczekać do niedzieli. SPR Olkusz, który wygrał zmagania w Małopolsce bez konieczności gry o punkty, zgłosił swoje aspiracje do udziału w walce o krajowe medale. Teraz podopieczne Patrycji Głąbik muszą niejako uzbroić się w cierpliwość i czekać na decyzję związkowej centrali, która zgodnie z wydanym komunikatem musi podjąć „kluczowe decyzje organizacyjne”. Tak więc czekamy na konkrety.

Zdecydowanie więcej wiemy już o zmaganiach Juniorek Młodszych, gdzie w półfinałach wystąpi 13 drużyn, podzielonych na trzy grupy. Olkuszanki prowadzone przez Monikę Pastwę znalazły się w Grupie A, razem z dobrze sobie znaną z poprzednich lat Skałką-Śląskiem Świętochłowice, UKS-em Pawonków oraz AZS-em AWF-em Warszawa. Turniej w Świętochłowicach zaplanowano na sobotę 2 lipca. Jak zwykle zespoły zagrają systemem „każdy z każdym”, a promocję do turnieju finałowego zapewnią sobie dwie ekipy. Pierwszy mecz Młode Lwice rozegrają ze swoimi rówieśniczkami ze stolicy, następnie zmierzą się ze Skałką, a na koniec podejmą zespół z Pawonkowa.

Oprócz „olkuskiej” grupy, w grze o awans do finałowej imprezy w Sulejowie pozostają jeszcze: ChkS PŁ Łódź, MKS Dwójka Łomża, Junak Inwestbud Włocławek, MKS CKS-SMS Szczecin, SPR Sośnica Gliwice, UKS Rega Bierzwnica, KPR Gminy Kobierzyce, APR Gladiator Oborniki oraz SAS Gdańsk. W obwodzie oczywiście pozostaje jeszcze ubiegłoroczny Mistrz Polski – KS Pyrki Poznań. Poznanianki broniące tytułu start w finałach mają zapewniony bez konieczności udziału w rundach eliminacyjnych.

Rywalki na poziomie centralnym poznały także Młodziczki. Olkuszanki wzorem swoich starszych koleżanek również trafiły do grupy A. Różnica jest jednak taka, że Górny Śląsk Lwiątka zamienią na Dolny Śląsk, a dokładnie na Kąty Wrocławskie, bo gospodarzem turnieju będzie tamtejszy SPR GOKiS. Ponadto podopieczne trenerki Głąbik zagrają w UKS-em Pawonków, poznańskimi Pyrkami oraz UKS-em Rega Bierzwnica. Awans do turnieju finałowego w Lublińcu zapewnią sobie dwie z pięciu drużyn. Czekamy na dokładną datę turnieju w Kątach.

W tej samej kategorii wiekowej, tyle tylko że w grupie B, znalazły się: ChKS PŁ Łódź, Bukowsko-Dopiewski KPR, MKS Sambor Tczew, UKS Handball 28 Wrocław i MKS Start Michałkowice, natomiast Grupę C stworzą: KS AZS AWF Warszawa, UKS Sęp Wilczyska, SPR Grunwald Ruda Śląska, KU AZS Politechnika Koszalińska oraz SSPR Szczypiorniak Ustka.

Wedle tego co przeczytaliście wyżej, pomimo zaczynających się wakacji od szkoły, olkuskie szczypiornistki wcale nie mają wolnego od handballu i to handballu na najwyższym, krajowym poziomie. Do tej pory mimo prób i ogromnych chęci żadnej z grup wiekowych nie udało się zdobyć medalu Mistrzostw Polski. Czy rok 2022 przyniesie jeszcze piękniejsze chwile, niż choćby te związane z ubiegłorocznym 4. miejscem Juniorek Młodszych w Sulejowie? Czas, a przede wszystkim boisko pokażą. Jednego możemy być pewni – Dziewczyny dadzą z siebie wszystko, co będą w danym dniu dać mogły.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze