Olkusz

Czy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Grzegorz Tomsia zostanie odwołany ze stanowiska? W środę wieczorem zaapelował o to wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Powód? Komentarz radnego na Facebooku dotyczący wejścia posłanki Agnieszki Ścigaj do rządu.

Burzę wywołał wpis Grzegorza Tomsi na FB – „Kolejne Kukiz-owe ści…wo dołącza do rządu PiS. Na razie nie wiadomo czym się będzie zajmować, ale wiadomo, jak będzie głosować”.

W środę wieczorem na fejsbukowym profilu wojewody pojawił się wpis: „SZOK‼️ Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu i prezes powiatowych struktur PSL w Olkuszu Grzegorz Tomsia nazywa posłankę i nowo mianowaną Minister „ŚCI…WEM”. To język dzisiejszej opozycji… Ciekawe czy szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zgadza się na taki język nienawiści? Oczekuję, że szef PSL będzie wyrzucał ze swoich struktur takich działaczy! Wstyd dla PSL, wstyd dla Radnych. Apeluję, aby Rada Miejska w Olkuszu odwołała radnego, który używa w stosunku do kobiet tak haniebnych i obraźliwych słów!” – napisał wojewoda Kmita.

W czwartkowym wywiadzie w radiowej Jedynce lider PSL Władysław Kosiniak – Kamysz zapytany o tę sytuację odpowiedział, że nie akceptuje takich słów, oczekuje wycofania się z tych słów i przeprosin. Powiedział również, że sprawą zajmuje się szef małopolskich struktur wojewódzkich. 

W czwartek Grzegorz Tomsia zamieścił na FB przeprosiny. – „Odnosząc się do wczorajszego wpisu (własnego) zbyt emocjonalnie zareagowałem na przejście Posłanki Agnieszki Ścigaj ( klub „Polskie Sprawy”, a wcześniej Kukiz 15”) do obecnego Rządu. Znając wcześniejsze wypowiedzi krytyczne posłanki Ścigaj nt. Rządu, tym bardziej byłem zdumiony tą decyzją. Jednak stwierdzenie jakiego użyłem „ Kukizowe ści…wo”, nie powinno paść, za co przepraszam, natomiast podjętej decyzji posłanki nie pochwalam”.

Sprawa będzie miała ciąg dalszy. Wkrótce grupa radnych miejskich ma złożyć wniosek o odwołanie Grzegorza Tomsi z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Łukasz Strojny
1 rok temu

Komentarz ostry ale prawdziwy. Nie od dzis wiadomo że partia Pana Wojewody kupuje posłów różnymi stanowiskami dla nich lub ich rodzin.
Panie Wojewodo jest wiele innych pilniejszych spraw którymi należy się zająć. Lokalnie: Protest przedsiębiorców, sprawy związane ze wzrostem kosztów życia i środków opałowych, dofinansowaniem zakupu tych środków, i moje ulubione może wreszcie można liczyć na stanowisko w sprawie modernizacji DK-94. A globalnie jak długo będzie Pan tolerował Kurator Nowak, radnemu Tomsi daleko do upokarzającego poziomu jej wypowiedzi.

mike
mike
1 rok temu

A mawiają, że po pijaku się nie pisze w internecie. Można co najwyżej czytać albo kolorowe obrazki oglądać. No chyba, że się jest na świeczniku i to w stolicy, a nie w jakiejś małopolskiej wsi.

Ostatnio edytowany 1 rok temu przez mike
Makusz
Makusz
1 rok temu

Czy pan marszałek był tak konsekwentny w stosunku do swojego pryncypała , który z trybuny sejmowej nazywał swoich konkurentów – kanaliami i obwiniał ich zamordowanie brata ?