festyn pakuska2010

O tym, jak najlepiej przywitać wakacje, świetnie wiedzą dzieci z olkuskiego osiedla Pakuska. Tradycyjnie na początku lata najmłodsi mieszkańcy osiedla, z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem, bawili się na festynie zorganizowanym przez zarząd osiedla Pakuska we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Olkusz, Komendą Hufca ZHP w Olkuszu i Miejskim Domem Kultury. Podczas kilku godzin wyśmienitej zabawy nikt się nie nudził. Festyn, jak co roku, poprowadził Janusz Gardeła z olkuskiego MOK-u.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano szereg konkursów i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami. Było malowanie na asfalcie, wyścigi w workach, przeciąganie liny, wyciskanie na ławeczce i wiele innych gier. Każda konkurencja cieszyła się powodzeniem, a dzieci rywalizowały przy gorącym dopingu swoich bliskich. Program przygotowali i prowadzili harcerze na czele z komendantem Arkadiuszem Królewiczem oraz młodzież z wolontariatu Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu, pod opieką radnego z Pakuski – Jarosława Gałki. Pod czujnym ok
iem grupy ASG „Szalone Pingwiny” dzieci i dorośli mogli spróbować swych sił w strzelaniu.
Długa kolejka ustawiła się do wydzielonego placu, gdzie można było przejechać się konno. Chętnych nie brakowało również do zjeżdżania na pompowanym zamku. Pomiędzy konkursami  czas umilały występy wokalistów z Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu oraz zespołu „Zenith Bend”.
– Dużą atrakcją festynu był udział straży pożarnej. Dzięki przychylności komendanta dzieci po raz pierwszy  mogły oglądać sprzęt ratownictwa i pokaz jego użycia, co bardzo wzbogaciło festyn – podkreśla przewodniczący zarządu osiedla Pakuska, Artur Rosołek.

Po raz pierwszy atrakcją festynu był mistrzowski pokaz tańca w wykonaniu uczniów Szkoły Tańca „Boogie”, która ma swoją siedzibę w centrum osiedla. W dwóch klimatyzowanych salach tanecznych, z odpowiednim nagłośnieniem i lustrami ściennymi, każdy może spróbować swoich sił w tańcu towarzyskim i nowoczesnym. – Dzieci i młodzież mogą brać udział w zajęciach z hip-hopu i tańca towarzyskiego. Dzieci już w wieku 5-6 lat przygotowuje się do dobrego startu w świat tańca – mówi pani Marta Rychwalska, instruktor z klasą zawodową.
Zabawa trwała kilka godzin. Dzieci, poza powitaniem wakacji, świętowały też Dzień Dziecka. W ramach tej imprezy już na początku miesiąca zarząd osiedla wraz z wędkarzami z kół: „Pakuska” i Leśnik” zorganizowali zawody wędkarskie dla dzieci na zbiorniku wodnym w Kluczach. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy. 

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

{joomplu:9793}{joomplu:9779}{joomplu:9812}{joomplu:9802}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze