Firma TRI Poland z Wolbromia obchodzi w tym roku 10-lecie swojej działalności. Jest firmą-córką japońskiego koncernu Tokai Rubber Industries, zajmującą się produkcją części antywibracyjnych głównie dla japońskich producentów samochodów. Z okazji okrągłego jubileuszu do Wolbromia zjechali się przedstawiciele tej firmy, partnerzy biznesowi i lokalne władze. Podczas uroczystości wręczono honorowe obywatelstwo miasta Wolbromia pierwszemu prezesowi firmy Akirze Miyata.

– Jestem ogromnie wdzięczny za to wyróżnienie. Spotkał mnie historyczny zaszczyt. Ten tytuł, oddany w moje ręce, jest prezentem dla wszystkich osób związanych z TRI Poland – mówił Akira Miyata, obecnie doradca firmy. Spotkanie jubileuszowe było okazją do podsumowań i życzeń na następną dekadę. – Firma na dobre wrosła w krajobraz naszego miasta. Jest nie tylko największym pracodawcą, ale również aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej. Angażuje się w wiele inicjatyw i wspomaga finansowo lokalne instytucje. Wystarczy wspomnieć choćby stypendium dla uczniów, dofinansowanie sekcji judo, sponsorowanie nagród w konkursach i wiele innych – mówi Jan Łaksa, burmistrz Wolbromia. Podczas spotkania zarząd firmy wręczył symboliczny czek na sprzęt nagłaśniający do wolbromskiego Centrum Kultury. – Współpraca firmy z lokalnym środowiskiem wspomaga również rozwój przyjaźni polsko-japońskiej. Sukces tej firmy najlepiej świadczy o tym, że współpraca układa się wzorowo – komentuje ambasador Japonii w Polsce, Yuichi Kusumoto. Władysław Banyś, dzięki któremu doszło do polsko-japońskiego sukcesu, wręczył TRI Polandowi w prezencie obraz autorstwa Mariusza Połecia, przedstawiający zamek w Pieskowej Skale. – Dla nas jest to miejsce bardzo symboliczne i jednocześnie szczęśliwe, bo tam przed ponad dziesięcioma laty podpisaliśmy umowę – tłumaczy Władysław Banyś, prezes zarządu FTT Wolbrom.
Japoński klimat uroczystości podkreślił tradycyjny obrzęd rozbijania beczek z sake. Wszyscy wielbiciele japońskiej kuchni mieli okazję spróbować sushi.

{joomplu:9726}{joomplu:9732}{joomplu:9734}{joomplu:9752}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze