parada tour de pologne

Wielkimi krokami zbliża się 1 sierpnia, kiedy to przez Olkusz przemknie peleton 74. Tour de Pologne. W Srebrnym Mieście tuż przed godziną 14 kolarze powalczą o dwie Premie – Lotną i Górską. Moc atrakcji na mieszkańców i fanów kolarstwa, którzy przyjadą do nas na czas wizyty cyklistów, czekać będzie już dużo wcześniej.

Od godz. 11:00 na olkuskim rynku wszyscy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach sportowych. Przy fontannie powstanie tor do gry w kapslowy Wyścig Pokoju. W latach 80-tych XX wieku kapsle królowały na każdym podwórku. Olkuski „wyścig na kapsle” będzie rozgrywany na wzór transmitowanych w telewizji zawodów kolarskich. – Kapsle wzorowane na kolarzy, specjalnie przygotowywano do wyścigu – polerowano o chodnik, tak by kapsel miał lepszy „poślizg”, a do wnętrza wklejano flagę państwa, które dany gracz reprezentował – przypomina Dariusz Murawski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. We wtorek w Olkuszu ma być podobnie. Będzie to miły powrót do przeszłości.

Nie lada gratkę przygotowano też dla tych, którzy na starówce pojawią się na rowerach. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji stworzą specjalny tor przeszkód. Oprócz tego pracownicy MOSiR-u planują przeprowadzić zawody na wodnym torze przeszkód oraz gimnastykę umysłu w grze „w trzy słówka”.

Jednak najważniejszym wydarzeniem sportowym towarzyszącym Lotnej Premii na rynku będzie barwna parada zatytułowana „Dogonić peleton”. Aby wziąć w niej udział należy spełnić trzy warunki:

1. Zgłosić udział w biurze wyścigu do godz. 12:30.
2. Przygotować oryginalne przebranie, które może zawierać elementy nawiązujące do tradycji, historii, kultury, sportu, filmu, literatury, muzyki itp.
3. Opcjonalnie, zbudować ciekawe pojazd na bazie roweru napędzanego siłą mięśni nóg zawierającego w swym wyglądzie elementy zabawne, pomysłowe, humorystyczne, sportowe itp.

Zwycięzcy każdej z proponowanych konkurencji będą mogli liczyć na okolicznościowe nagrody – koszulki promujące 74. Tour de Pologne i jego przejazd przez Olkusz. Specjalne upominki przygotowano natomiast dla najlepszych uczestników parady.

Oprócz emocji sportowych, organizatorzy zapraszają na występy artystyczne. W samo południe na plenerowej scenie wystąpią członkowie sekcji wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Około godz. 13:30 na starówce spodziewamy się kolumny reklamowej, która tradycyjnie będzie wstępem do przejazdu kolarzy. Peleton na Lotnej Premii pojawi się najprawdopodobniej o godz. 13:56 i od razu pomknie na jedyną na trasie IV etapu Premię Górską zlokalizowaną na skrzyżowaniu ul. 29-listopada z ul. Kamyk. Emocje gwarantowane.

Organizatorami imprez towarzyszących przejazdowi kolarzy przez Olkusz w ramach IV etapu z Zawiercia do Zabrza są: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury, a także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Fot. MOSiR Olkusz

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
hejteremmmMistrz klawiaturyTswMpavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hejter
hejter

Na stronie MOSiR możemy przeczytać „Olkusz walczy o tytuł najpiękniejszego miasta Tour de Pologne”. Nie wiem czy kolarze zapamiętają urodę Olkusza ale na pewno zapamiętają slalomowy odcinek specjalny z „premią górska”, jakiego nie powstydziłby się najtrudniejszy rajd samochodowy na odcinku od skrzyżowania ul 29 listopada z Aleją 1000-lecia do ronda na Oś.Młodych. Brawo panowie, umierający z samozachwytu nad sobą starosta i burmistrz

emmm
emmm

Czego by nie zrobili w Olkuszu jeśli chodzi o jakieś ‚atrakcje to zawsze znajdą się ZŁOTÓWY które potrafią tylko narzekać po co i ile to będzie kosztowało miasto. Skoro takie złe miasto to po co tu jeszcze mieszkacie ludziska. 😆 😆

Mistrz klawiatury
Mistrz klawiatury

[quote name=”TswM”]A co to za różnica ile kosztuje. Jest atrakcja zobaczyć najlepsze ekipy kolarzy świata+do tego całą inna otoczka.bawmy się cieszmy się będzie SUPER[/quote]
Dłużej będziemy oglądać kolumnę reklamową niż samych kolarzy. To trochę jak przerwa reklamowa na Polsacie ;).

TswM
TswM

A co to za różnica ile kosztuje. Jest atrakcja zobaczyć najlepsze ekipy kolarzy świata+do tego całą inna otoczka.bawmy się cieszmy się będzie SUPER

pavv
pavv

Ponad 14 tys. – przynajmniej taką kasę bierze spółka Langa. Pozostałe koszty nie są znane bo nie wiem na ile wycenić korki na 94-ce czy w centrum.

adam.2017
adam.2017

Ile podatnika kosztuje przejazd peletonu przez OLkusz?