sport-noga3

Gminy Bolesław i Trzyciąż jako ostatnie podały wyniki konkursu na wspieranie rozwoju sportu w 2015 roku na terenie swoich jednostek samorządowych. W obu gminach istnieje swoisty monopol na sport, bowiem dotacje docelowe trafiły do raptem trzech klubów.

W Trzyciążu do konkursu przystąpił jedynie Uczniowski Klub Sportowy Dłubnia Trzyciąż-Jangrot. Przedstawiciel sportu drużynowego – piłki nożnej na swoją działalność otrzymał 25 tysięcy złotych. Jeszcze więcej z tytułu wsparcia na rozwój klubowych struktur otrzymał Gminny Ludowy Klub Sportowy Laskowianka Laski. Na konto zespołu z Gminy Bolesław trafi niebawem 37,5 tysiąca złotych. Wysokość przyznanej dotacji dla Akademii Piłki Siatkowej Orlik Bolesław wynosi natomiast 7,5 tysiąca. Projekty obu „bolesławskich” podmiotów opiewały na ponad 79 tys. zł. Gmina na wspieranie rozwoju sportu w obecnym roku kalendarzowym przeznaczyła 45 tys. zł.

Środki finansowe uzyskane z tytuły dotacji docelowych, zarówno Laskowiankę jak i Dłubnię stawiają na wysokich pozycjach w hierarchii najbogatszych klubów piłkarskiej Klasy A. Czy w parze za pieniędzmi pójdą wyniki? Wiosną obie ekipy mają co nadrabiać. Jesienią na boiskach prezentowały się bowiem poniżej swoich możliwości.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze